آمریکایی ها جرقه جنگ را بزنند، پایگاه ها و ناوهای شان را زیر موشک و آتش خواهیم برد

به گزارش علی آباد جدید، فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: علاوه بر پایگاه های آمریکا در منطقه، ما همه شناورهای آنها اعم از ناوها و رزم ناوها را تا برد 2 هزار کیلومتر زیر آتش موشک های مان داریم و دایم داریم آنها را رصد می کنیم.

آمریکایی ها جرقه جنگ را بزنند، پایگاه ها و ناوهای شان را زیر موشک و آتش خواهیم برد

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه طی گفتگویی در برنامه نادرشو و در پاسخ به سوالات روزنامه نگاران و کارشناسان غربی با اشاره به ماجرای ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا، گفت: در ماجرای سرنگونی پهپاد آمریکایی MQ-4C ما از خودمان دفاع کردیم و در حالی که چند کیلومتر بیشتر وارد فضای ما نشده بود، سرنگون شد؛ حتی اگر چند متر هم وارد می شد باز سرنگون می شد.

وی اضافه کرد: آن شب ما با چند هدف روبرو بودیم، یکی از اهدافی که می توانستیم آن را منهدم کنیم، هواپیمای P-8 آمریکایی بود که حدود 35 سرنشین داشت و می توانستیم آن را سرنگون کنیم، اما این کار را نکردیم.

سردار حاجی زاده گفت: اینکه ترامپ بیان کرد چند دقیقه قبل از حمله به ایران آن را متوقف کردم، واقعیت ندارد.؛ ممکن است در ارتش آمریکا و بین سیاسیون این بحث را مطرح نموده باشند، اما به تصمیم نرسیدند. اگر این کار را انجام می دادند، ما پایگاه های آمریکایی را مورد ضربات موشکی خود قرار می دادیم. پایگاه العدید در قطر، پایگاه الظفره در امارات و یکی از ناوهایی که در دریای عمان و دریای عربی بود هدفگیری شده بود و اگر می زدند ما نیز می زدیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: وجه اشتراک ما و آمریکایی ها این است که هیچکدام به دنبال جنگ نیستیم، اما درگیری ناخواسته ممکن است منجر به جنگ گردد.

وی تاکید نمود: به واسطه دشمنی های آمریکا چندین سال است که درگیر یک جنگ مالی هستیم، و این دشمنی آمریکا برای ما قابل تحمل نیست و همین ممکن است باعث گردد آن افسر و نیرویی که در مرز قرار گرفته است، از اختیارات خود استفاده کند و پاسخ دهد.

سردار حاجی زاده در مورد اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر انهدام خودسر پهپاد آمریکایی با رد این موضوع توضیح داد: ما دستورالعمل هایی را برای هشدار، مقابله و درگیری داریم. ما اختیاراتی را در سطح سازمان های ارتش و سپاه داریم، بعضی اختیارات در نیروها هست و اختیاراتی را نیز به یگان ها داده ایم. مثلا برای شلیک یک موشک احتیاج به تصمیم گیری در سطوح بالا دارد، اما دفاع و پدافند هوایی ممکن است توسط یک افسر جرء که پای سیستم نشسته است انجام گردد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: مقررات حاکم بر سلاح های آفندی و پدافندی متفاوت است؛ خود من بعنوان فرمانده نیروی هوافضا پس از انهدام پهپاد از آن آگاه شدم، به همین دلیل نیروهایی که در خط مقدم مستقر هستند، برابر اختیارات آتش به اختیار عمل کردند.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون در نظر دریافت احتمالات برای پاسخ آمریکایی، گفت: شاید در حد 1 تا 2 درصد احتمال می دادم که آمریکایی ها واکنش نشان دهند و اگر هم واکنش نشان می دادند و حتی یک زمین خالی را هم بمباران می کردند، ما حتما واکنش نشان می دادیم و بلافاصله هم به یگان ها آماده باش دادم که اگر زدند، حتما مواضع آنها را بزنیم و جواب بدهیم.

سردار حاجی زاده گفت: ما شرایط آمریکایی ها را در حد ایجاد جنگ نمی بینیم، اما وضعیت ما این است که نسبت به آینده بدبین هستیم و خودمان را همواره برای جنگ بزرگ آماده نموده ایم و بر این اساس کارهای عملیاتی، اطلاعاتی و توسعه توانمان را پیش می بریم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: احساس ما این است که نه سیاست مداران آمریکایی و نه مسئولین نظام ما هیچکدام به دنبال جنگ نیستند.

وی همچنین تاکید نمود: علاوه بر پایگاه های آمریکا در منطقه، ما همه شناورهای آنها اعم از ناوها و رزم ناوها را تا برد 2 هزار کیلومتر زیر آتش موشک هایمان داریم و دائما داریم آنها را رصد می کنیم.

سردار حاجی زاده بیان کرد: آنها فکر می نمایند اگر 400 کیلومتر از ما دور شوند، از زیر آتش ما خارج خواهند شد. هر نقطه ای باشند، فقط کافی است جرقه جنگ زده گردد، اول ناوهای آنها را زیر آتش خواهیم برد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 424

به "آمریکایی ها جرقه جنگ را بزنند، پایگاه ها و ناوهای شان را زیر موشک و آتش خواهیم برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها جرقه جنگ را بزنند، پایگاه ها و ناوهای شان را زیر موشک و آتش خواهیم برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید