آمریکا برای تهیه واکسن کووید-19 یک میلیارد دلار دیگر هزینه کرد

به گزارش علی آباد جدید، پائول استافلز(Paul Stoffels)، مدیر علوم شرکت جانسون و جانسون گفت: ما برای استفاده اضطراری واکسن کووید-19، در حال افزایش ظرفیت فراوری در آمریکا و سراسر دنیا هستیم.

آمریکا برای تهیه واکسن کووید-19 یک میلیارد دلار دیگر هزینه کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

شرکت جانسون و جانسون(Johnson & Johnson) خاطرنشان کرد که با امضای یک قرارداد بیش از 1 میلیارد دلاری، برای آمریکایی ها صد میلیون دوز از واکسن کووید-19 را توسعه خواهد داد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی، واکسن کرونا شرکت جانسون و جانسون(Johnson & Johnson) در حال حاضر در مراحل اولیه آزمایشات انسانی است و انتظار می رود که مرحله پایانی این آزمایش در ماه سپتامبر امسال شروع گردد.

این شرکت خاطرنشان کرد که با ایالات متحده یک قرارداد بیش از یک میلیارد دلاری امضا نموده تا برای آن ها 100 میلیون دوز از واکسن کرونای ساخت خود را توسعه دهد.

بر اساس این قرارداد، آمریکا این انتخاب را دارد که 200 میلیون دوز بیشتر سفارش دهد.

پائول استافلز(Paul Stoffels)، مدیر علوم شرکت جانسون و جانسون گفت: ما برای استفاده اضطراری واکسن کووید-19، در حال افزایش ظرفیت فراوری در آمریکا و سراسر دنیا هستیم.

در اوایل امسال بود که آمریکا 456 میلیون دلار به شرکت جانسون و جانسون اعطا کرد تا این شرکت واکسن کرونا را توسعه دهد.

این شرکت خاطرنشان کرد که هدف آن ها تامین بیش از 1 میلیارد دوز در سطح دنیا تا سال 2021 میلادی است.

واکسن کووید-19 شرکت جانسون و جانسون Ad26.COV2.S نام دارد و از همان فناوری استفاده می نماید که برای ساخت واکسن ابولا به کار گرفته شده بود.

لازم به ذکر است، این تنها قراردادی نیست که آمریکایی ها برای تهیه واکسن کرونا امضا نموده اند.

آمریکا پیش از این نیز مبلغ 2.1 میلیارد دلار برای پیش خرید 100 میلیون دوز از واکسن کروناویروس جدید به دو شرکت دارویی سانوفی(Sanofi) و گلکسو اسمیت کلاین(GlaxoSmithKline) که به اختصار GSK نامیده می گردد، اعطا نموده بود.

همچنین برای فراوری 100 میلیون دوز واکسن کروناویروس با شرکت های فایزر(Pfizer) و بایو ان تک (BioNTech) نیز، قرارداد 1.95 میلیارد بسته بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1262

به "آمریکا برای تهیه واکسن کووید-19 یک میلیارد دلار دیگر هزینه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا برای تهیه واکسن کووید-19 یک میلیارد دلار دیگر هزینه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید