اتفاقی در آمریکا که بایدن را حسابی عصبانی کرد

به گزارش علی آباد جدید، خبرنگاران : جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود با رونمایی از 6 دستور اجرایی برای مقابله با خشونت های مسلحانه درباره قوانین حمل سلاح در آمریکا صحبت کرد و از کنگره این کشور خواست در این راستا قوانینی را به تصویب برساند.

اتفاقی در آمریکا که بایدن را حسابی عصبانی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، رئیس جمهور آمریکا گفت: خشونت های مسلحانه در آمریکا مانند بیماری مسری و مایه شرمساری در سطح بین المللی است.

جو بایدن با بیان این که پرچم آمریکا هنوز به خاطر کشته شدن 8 آمریکایی آسیایی تبار در جورجیا نیمه افراشته بود که 10 نفر دیگر در کلرادو کشته شدند، اضافه نمود: روزانه در آمریکا به طور میانگین 316 نفر هدف شلیک گلوله قرار می گیرند و 106 نفر از آن ها جان خود را از دست می دهند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: در فاصله یک هفته ای بین این دو حادثه بیش از 817 تیراندازی دیگر رخ داد که جان حدود 250 نفر را گرفت و بیش از 500 مجروح برجای گذاشت.

بایدن ممنوعیت مالکیت و حمل سلاح های جنگی را خواهان شد و گفت: هیچ دلیلی وجود ندارد که شخصی در خانه اش سلاح جنگی نگهداری کند که صد گلوله شلیک می نماید. هیچ کس به چنین چیزی احتیاج ندارد.

کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا نیز با بیان این که در تمام طول سابقه کاری اش با خشونت های مسلحانه مبارزه نموده است، در سخنانی اعلام نمود: نمی توانیم منتظر وقوع چنین حوادث غم انگیزی بمانیم. بیش از آنچه بتوانیم تحمل کنیم چنین حوادث غم انگیزی را دیده ایم. مردم آمریکا خواهان اقدام عملی در این باره هستند.

نشریه پولیتیکو به نقل از 4 منبع مطلع اعلام نموده بود انتظار می رود جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، بسته اقدامات اجرایی خود برای محدود سازی خشونت ها با سلاح گرم را رونمایی کند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، و کامالا هریس، معاون او چندی پیش نیز در جریان سفرشان به فلوریدای آمریکا، خشونت آمریکایی ها علیه آسیایی تبار ها را محکوم کردند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1695

به "اتفاقی در آمریکا که بایدن را حسابی عصبانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقی در آمریکا که بایدن را حسابی عصبانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید