احتمال ادامه تعلیق سری A تا اواسط خرداد، ممنوعیت بازگشت طرفداران به استادیوم ها تا پاییز

به گزارش علی آباد جدید، رسانه های ایتالیایی از تمدید شدن مدت تعلیق بازی های فوتبال این کشور و احتمال ممانعت از بازگشت تماشاگران به استادیوم ها تا فصل پاییز خبر داده اند.

احتمال ادامه تعلیق سری A تا اواسط خرداد، ممنوعیت بازگشت طرفداران به استادیوم ها تا پاییز

به گزارش علی آباد جدید، شیوع بیماری کرونا در ایتالیا اوضاع را از آن چیزی که تصور می شد وخیم تر نموده است به طوری که خبرهای منتشر شده مبنی بر اینکه به احتمال زیاد تعلیق مسابقات ورزشی این کشور از جمله سری A تا دوم می (13 خرداد) کافی نخواهد بود و محتمل است که تا ماه ژوئن (خرداد) این تعلیق تمدید گردد. این در حالیست که لیگ های اروپایی از جمله کالچو به یوفا وعده داده اند که مسابقات خود را تا انتها ماه ژوئن به انتها برسانند.

تنها در 24 ساعت گذشته نزدیک به 800 نفر به قربانیان مبتلا به ویروس کرونا اضافه شدخ و این در حالیست که 16 هزار نفر دیگر هم در بیمارستان بستری هستند که حالا 2 هزار و 655 نفر شان وخیم است. همین مسئله نگرانی ها درباره از سر گرفته شدن نابهنگام مسابقات ورزشی در ایتالیا را تشدید نموده است به خصوص که کارشناسان ایتالیایی معتقد هستند که شیوع کرونا در این کشور هنوز به اوج نرسیده است.

برنامه ای که سری A در حال حاضر دارد، از سر گیر مسابقات در روز دوم می و برگزاری فشرده هفته های باقی مانده تا انتها ماه ژوئن است اما با وضعیتی که ایتالیا درگیر آن است، بعید به نظر می سد که امکان از سر گرفته شدن مسابقات در 40 روز باقی مانده وجود داشته باشد.

طبق گزارش نشریه رپوبلیکا، طرحی توسط سازمان لیگ ایتالیا ارائه شده که به موجب آن سری A تا ماه ژوئن تعلیق بماند و از آن موقع تا انتها ماه جولای مسابقات از سر گرفته شوند، البته این هم مسائل خاص خودش را دارد چون قرارداد بسیاری از بازیکنان در انتها ماه ژوئن منقضی می گردد و تعیین نیست که آنها تعهدی برای ادامه دادن به دوران بازیگری شان برای آن تیم ها داشته باشند. قرار است جلسه دیگری در روز سه شنبه هفته جاری برگزار گردد که در آن مدیران سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ایتالیا راهکاری برای از سرگیری مسابقات لیگ پیدا نمایند.

در همین حال یک کارشناس در کارگروه مبارزه با کرونا در ایتالیا به مقامات فوتبال این کشور هشدار داده است که حتی اگر سری A از سر گرفته گردد، احتمالاً بازی های این لیگ تا ماه اکتبر (مهر یا آبان) بدون حضور تماشاگر برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 983

به "احتمال ادامه تعلیق سری A تا اواسط خرداد، ممنوعیت بازگشت طرفداران به استادیوم ها تا پاییز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ادامه تعلیق سری A تا اواسط خرداد، ممنوعیت بازگشت طرفداران به استادیوم ها تا پاییز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید