ارتباط رژیم غذایی با شدت علائم کووید، 19

به گزارش علی آباد جدید، نتایج مطالعه اخیر گروهی از محققان نشان می دهد غذایی که افراد می خورند با شدت علائم آنها در صورت ابتلا به کووید-19 مرتبط است.

ارتباط رژیم غذایی با شدت علائم کووید، 19

به گزارش ایسنا و به نقل از اس تی دی، در حال حاضر و براساس شواهد علمی ارتباط بین بیماری های مرتبط با رژیم غذایی(diet-related diseases) و کووید-19 به طور گسترده ای پذیرفته شده است. در این راستا، چاقی نیز از طریق مرکز کنترل و پیشگیری بیماری به عنوان یک عامل خطرناک قوی مرتبط با بیماری کووید-19 شدید شناسایی شده است.

با این حال، دانشمندان تلاش می کنند تا درک کنند که چرا کووید-19 در برخی خود را با علائم خفیف و در برخی خود را با علائم شدید نشان می دهد.

واکسیناسیون علیه بیماری کووید-19 ضروری است. ثابت شده که واکسن ها ایمن و موثر هستند وتاثیر چشمگیری در پیشگیری افراد از ابتلا به این بیماری دارند.

با این حال، تا به امروز چندان به نقش رژیم های رژیم غذایی در اندازه شدت این بیماری پرداخته نشده است. در این راستا گروهی از محققان اعم از محققان دانشگاه دلا کوستا و دانشگاه گوادالاخارا مکزیک به بررسی ارتباط بین شدت علائم کووید-19 و غذای مصرفی در بیماران بستری در کلینیک سرپایی پرداختند.

محققان طی این مطالعه به بررسی 236 بیمار مشکوک به کووید-19 پرداختند که تست کروناویروس 103 مورد از آنها مثبت بود. یافته های این مطالعه نشان داد افرادی که آزمایش کووید-19 آنها مثبت بود هنگام افزایش مصرف موادی مانند حبوبات، دانه ها، نان و غلات، علائم این بیماری به شدت در آنها کاهش یافت.

نتایج این مطالعه حاکی از آن است که پیروی از یک رژیم غذایی خاص می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش علائم این بیماری داشته باشد.

پروفسور الیهود سالازار رابلز(Elihud Salazar-Robles) نویسنده اصلی این مطالعه گفت: این مطالعه اهمیت توجه به رژیم غذایی در زمان کووید- 19 را نشان می دهد. تعجب آور نیست که مصرف برخی گروه های غذایی در زمان ابتلا به این بیماری به نفع بیماران سرپایی است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2048

به "ارتباط رژیم غذایی با شدت علائم کووید، 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط رژیم غذایی با شدت علائم کووید، 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید