استقرار گسترده نیروهای امنیتی در اطراف سفارت آمریکا در بغداد

به گزارش علی آباد جدید، رسانه های عراقی از استقرار گسترده نیروهای امنیتی این کشور در اطراف سفارت آمریکا در بغداد خبر دادند.

استقرار گسترده نیروهای امنیتی در اطراف سفارت آمریکا در بغداد

به گزارش گروه بین الملل علی آباد جدید، پایگاه خبری سومریه نیوز به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد که نیروهای امنیتی به صورت گسترده در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه الخضراء مستقر شدند.

شبکه های اجتماعی ویدئوهایی را منتشر کردند که هم اکنون نیروهای امنیتی عراقی در مقابل سفارت آمریکا حضور پیدا کردند.

این منبع همچنین گزارش داد نیروهای امنیتی در دیگر استانهای عراقی که در آن تعدادی از مراکز (حشد شعبی و ارتش) هدف حمله هوایی آمریکایی نهاده شده است نیز مستقر شده اند.

مرکز اطلاع رسانی نظامی ارتش عراق پس از این حمله در بیانیه ای خاطرنشان کرد که آمریکا در حملات هوایی بامداد آدینه خود به چهار استان عراق، تنها پایگاه های حشد شعبی را هدف قرار نداد.

در ادامه بیانیه آمده که این حملات راس ساعت 1:15 بامداد آدینه به وقت محلی صورت گرفت که در آن علاوه بر مواضع حشد شعبی، پایگاه های یگان های واکنش سریع و کماندوهای تیپ 19 ارتش عراق نیز هدف نهاده شد.

در ادامه بیانیه آمده است: حملات جنگند های آمریکا در چهار منطقه جرف الصخر، المسیب، النجف و الاسکندریه انجام شد.

وزارت دفاع آمریکا ضمن تایید حمله هوایی این کشور به مواضع حشد شعبی در مناطق مختلف عراق خاطرنشان کرد که این حملات توسط جنگنده ها صورت گرفت.

خبرنگار المیادین گزارش داد که در حمله آمریکا به مراکز حشد شعبی و ارتش در مناطق مختلف عراق دو نظامی عراقی و یک غیرنظامی شهید شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 958

به "استقرار گسترده نیروهای امنیتی در اطراف سفارت آمریکا در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار گسترده نیروهای امنیتی در اطراف سفارت آمریکا در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید