افشای محتوای نامه زیبای کیم به ترامپ

به گزارش علی آباد جدید، رهبر کره شمالی اخیرا طی یک نامه که ترامپ آن را نامه زیبا خوانده است، نارضایتی شدید خود را از برگزاری رزمایش های نظامی واشنگتن و سئول در شبه جزیره کره اعلام نموده است.

افشای محتوای نامه زیبای کیم به ترامپ

به گزارش گروه بین الملل علی آباد جدید، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز آدینه گفت که یک نامه دیگر از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دریافت نموده است.

ترامپ که در جمع علی آباد جدید کاخ سفید صحبت می کرد با زیبا خواندن این نامه گفت: رهبر کره شمالی در این نامه نارضایتی خود را از رزمایش دریایی مشترک آمریکا و کره جنوبی اعلام نموده است. این رزمایش علی رغم هشدارهای کره شمالی از چند روز پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد.

براساس گزارش خبرگزاری کیودو، در این نامه سه صفحه ای که روز پنجشنبه ارسال شده است کیم گفته است، تمایلی به انجام آزمایش های موشکی که اخیرا پیونگ یانگ انجام داده، ندارد اما آن را در مقابل رزمایش های مشترک واشنگتن و سئول منصفانه می داند.

ترامپ در ادامه به علی آباد جدید گفت: من هم از آزمایش ها ناراضی هستم و هم از رزمایش ها!

این درحالیست که یکی از شروط توافق کیم و ترامپ در دیدار ژوئن 2018 در سنگاپور توقف رزمایش های آمریکا و متحدانش در شبه جزیره کره بود.

رئیس جمهور آمریکا، همچنین از احتمال یک دیدار دیگر با رهبر کره شمالی اطلاع داد. کیم و ترامپ تا حالا سه بار با یکدیگر دیدار نموده اند اما هیچ کاری از پیش نبرده اند و توافقات شفاهی دو طرف بعد از چند هفته به دست فراموشی سپرده شده یا با موانع زیاد برخورد نموده است. به عنوان مثال در دیدار سوم رهبران دو کشور در ماه ژوئن 2019 در مرز دو کره، دو طرف توافق کردند که مذاکرات مربوط به خلع سلاح فورا شروع گردد اما تا کنون که دو ماه گذشته، هنوز شروع نشده است.

ترامپ همچنین گفت که این نامه به صورت دستی برای وی ارسال شده است اما نگفت که چه کسی آن را آورده است.

با وجود اینکه رهبر کره شمالی صراحتا مخالفت خود را با برگزاری رزمایش فعلی آمریکا و کره جنوبی اعلام نموده است، ترامپ در نهایت از برگزاری این رزمایش حمایت کرد و گفت که این همان چیزی است که باید اتفاق می افتاد تا توانایی کره جنوبی برای در اختیار دریافت کنترل عملیات ها از آمریکا افزایش یابد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 332

به "افشای محتوای نامه زیبای کیم به ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای محتوای نامه زیبای کیم به ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید