افغانستان ، حمله طالبان به نیروهای تحت حمایت سازمان سیا

به گزارش علی آباد جدید، گروه طالبان خاطرنشان کرد که یک مرکز مهم نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت خوست را هدف حملات راکتی قرار داده است.

افغانستان ، حمله طالبان به نیروهای تحت حمایت سازمان سیا

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اعلام نمود که یک مرکز مهم نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت خوست را هدف حملات راکتی این گروه قرار گرفته است.

وی مدعی شد که این حمله به نیروهای کی.اف.پی که در فرودگاه کهنه ولایت خوست انجام شد.

لازم به ذکر است که نیروهای نظامی کی.اف.پی تحت حمایت سازمان اطلاعا مرکزی آمریکا (سیا) قرار دارند.

مجاهد به اطلاعات روز نیز گفت که راکت ها این گروه به اهدف تعیینی اصابت نموده است و به نیروهای امنیتی دولت تلفات و خسارات زیادی وارد شده است.

از سوی دیگر، فرماندهی پلیس ولایت خوست گفته است که راکت های طالبان دورتر از نیروهای کی.اف.پی و به خانه های مسکونی اصابت نموده است.

حمله طالبان عصر روز گذشته انجام شد که جزئیات بیشتری درباره آن اعلام نشده است.

درگیری مردم خوست با نظامیان پاکستانی در شرق افغانستان

از سوی دیگر، بعضی منابع نزدیک به طالبان گفته اند که حملات این گروه در خوست در پاسخ به حملات نیروهای دولتی به غیرنظامیان در این ولایت صورت گرفته است.

رئیس مجلس افغانستان دو روز قبل نیز از کمیسیون امنیت داخلی این مجلس خواست تا حمله نیروهای دولتی به غیرنظامیان در ولایت خوست در شرق این کشور را آنالیز کند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز پیش تر گفته بود که نیروهای دولتی در شهرستان صبری در ولایت خوست خانه های مردم را هدف قرار داده اند و حاضر است تا زمینه حضور رسانه ها را فراهم کند.

وی در بیانیه ای اظهارداشت که حمله نیروهای دولتی با پشتیبانی هوایی نظامیان خارجی در ولایت خوست، ده ها خانه و مغازه را ویران نموده است.

سخنگوی طالبان همچنین گفته بود که نهادهای حقوق بشری باید موضع خود را در برابر چنین حملات و کشتارهایی تعیین نمایند و مسئولیت خود را انجام دهند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1668

به "افغانستان ، حمله طالبان به نیروهای تحت حمایت سازمان سیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان ، حمله طالبان به نیروهای تحت حمایت سازمان سیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید