امیر حاتمی: صادرات تسلیحات نظامی ایران از خرید بیشتر خواهد بود

به گزارش علی آباد جدید، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه از یک سال قبل بسیاری کشورها به ما مراجعه کردند و ما هم مذاکراتی با دیگران داشتیم، گفت: زمینه فروش و خرید تسلیحات برای جمهوری اسلامی ایران فراهم است و البته فروش گسترده تر خواهد بود.

امیر حاتمی: صادرات تسلیحات نظامی ایران از خرید بیشتر خواهد بود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امشب در برنامه زنده تلویزیونی با اشاره به دستاوردهای نظامی و تسلیحاتی کشورمان گفت: بسیاری از مقامات خارجی که به ایران آمدند با دیدن اینهمه پیشرفت ما در عین تحریم تعجب کردند.

وی اعلام نمود: یکی از وزرای کشورهای خارجی که خودشان هم کشور توانمندی هستند، وقتی از ایران رفت، در گزارش به رییس جمهورشان از پیشرفتهای ایران گفته بود، رییس آن کشور در اولین ملاقات با رییس جمهور ما پیشنهاد همکاری برای تولید داده بود.

وزیر دفاع با بیان اینکه در حوزه موشکی یک قدرت قابل اعتنا هستیم، تاکید کرد: در حوزه زمینی، همه اقلام دفاعی از تانک تا توپ و خمپاره و ضدزره و خودرو را برای فروش داریم همچنین در حوزه هوایی نیز توانمندی منحصر به فردی در تعمیر و نگهداری هواگردهای غربی و شرقی داریم.

امیرحاتمی در ادامه شرح داد: ما در حوزه پهپاد جزو 5-6 قدرت اول جهان هستیم و در حوزه دریایی نیز انواع شناورها از زیردریایی تا شناور را می سازیم و آنها را در سطح قدرتهای بزرگ تسلیح می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه پدافندهوایی سامانه باور373 را با بالاترین برد و ارتفاع ساختیم و سامانه های دیگر نظیر 15 خرداد و سوم خرداد را هم داریم، گفت: ما طیف گسترده ای از تجهیزات را داریم که با رعایت مقرراتی که جمهوری اسلامی به آن پایبند است، به کشورهایی که از این تسلیحات علیه دیگران استفاده سو نکند و فقط دنبال دفاع مشروع باشند، میفروشیم.

وزیر دفاع شرح داد: ما مثل امریکا نیستیم که عربستان و امارات را به جان مردم یمن انداخت تا سلاح بفروشد.

امیر حاتمی در پایان افزود:کارآمدی و قیمت مناسب جزو مولفه های مهم محصولات دفاعی ایران است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1375

به "امیر حاتمی: صادرات تسلیحات نظامی ایران از خرید بیشتر خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر حاتمی: صادرات تسلیحات نظامی ایران از خرید بیشتر خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید