ایمنی واکسن کرونا از ایمنی طبیعی قویتر است

به گزارش علی آباد جدید، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره ایمنی ناشی از واکسن ها، افزود: به طور قطع ایمنی ناشی از واکسن کرونا از ایمنی طبیعی قویتر و بهتر است.

ایمنی واکسن کرونا از ایمنی طبیعی قویتر است

به گزارش خبرنگاران از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا ناجی روز شنبه گفت: واکسن ها بدن را با میزان معین و ترکیب مناسبی از ویروس روبرو کرده و سیستم ایمنی را تحریک می کنند و این درحالیست که این موضوع را در ایمنی های طبیعی ناشی از کووید 19 وجود ندارد.

وی ایمنی زایی با واکسن ها را راه کار مطمئن تر و اثربخش تری در مقایسه با ایمنی طبیعی دانست و گفت: تعامل بدن با ویروس و مقدار ویروسی که به بدن وارد می شود می تواند در افراد مختلف شدت بیماری زایی و عوارض متفاوتی را به همراه داشته باشد.

ناجی به اینکه علایم و عوارض ابتلا به کرونا ممکن است تا 200 برابر در افراد مختلف متغیر باشد، گفت: ایمنی ناشی از عفونت های طبیعی خصوصا در کرونا و در افراد مختلف بسیار متغیر است.

وی با اشاره به عوارض جانبی ناشی از واکسن کرونا اظهارکرد: عوارض واکسن ها به دو دسته موقتی و بی خطر و عارضه های خطرناک تقسیم می شوند.

ناجی افزود: درد و تورم محل تزریق، تب، لرز، درد بدن، گلو درد و یا سندرم مشابه علایم آنفولانزا می تواند از علایم شایع و موقتی و عمومی تزریق واکسن ها کووید 19باشد.

رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر این که هر گونه علامتی که موجب به خطر افتادن جان افراد به واسطه تزریق واکسن شود، قابل قبول نیست، توضیح داد: اصولا مهمترین هدف کارآزمایی های بالینی پیشگیری از ایجاد عارضه های جدی است و بر همین اساس شرکت های واکسن سازی مجوزهای لازم را دریافت می کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1803

به "ایمنی واکسن کرونا از ایمنی طبیعی قویتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمنی واکسن کرونا از ایمنی طبیعی قویتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید