بایدن: باعث احترام آمریکا در جهان خواهم شد

به گزارش علی آباد جدید، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در نخستین نطق پس از پیروزی خود گفت: رئیس جمهوری خواهم بود که احترام آمریکا را در سراسر جهان بازگرداند.

بایدن: باعث احترام آمریکا در جهان خواهم شد

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

جو بایدن نامزد حزب دموکرات در رقابت ریاست جمهوری آمریکا که تا این لحظه با 290 رای الکترال پیروز شده است، به همراه کامالا هریس معاون اول خود شامگاه شنبه در جمع مردم ایالت دلاویر این مطلب را مطرح نمود.

وی افزود: من در برابر اعتمادی که به من کردید متواضع هستم، عهد می کنم رئیس جمهوری باشم که تفرقه ایجاد نکند بلکه به دنبال اتحاد باشد.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به شغل معلمی همسرش اظهار کرد: او یکی از شما خواهد بود که در کاخ سفید حضور خواهد داشت.

بایدن همچنین از انتخاب کامالا هریس برای معاون اولی خود افتخار کرد و گفت نگویید که در آمریکا امکان پذیر نیست. او فرزند یک مهاجر است.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا اظهار کرد: جامعه سیاهپوست آمریکا به پا خاست و از ما حمایت کرد. هیچ گاه فراموش نخواهم کرد. حال یک دولتی خواهیم داشت که کننده همه مردم خواهیم بود.

بایدن به هواداران ترامپ گفت: به یکدیگر گوش فرا دهیم و پیشرفت کنیم. نباید به رقیب به عنوان دشمن نگاه کنیم آنها شهروندان آمریکا هستند. اکنون زمان التیام در آمریکا است. مبارزات انتخاباتی به پایان رسیده است.

وی افزود: آمریکا از ما می خواهد که نیروی عدالت، دانش و امید را پیش ببریم. در میادین نبرد علیه ویروس، مراقبت بهداشتی و از بین بردن تبعیض نژادی نهادینه در این کشور، پیکار برای حراست از دنیا در برابر تغییرات اقلیمی و اینکه همه از سهم مساوی در این کشور برخوردار باشند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا از انتخاب تیمی از دانشمندان برای مبارزه با کرونا در روز دوشنبه خبر داد که برنامه را برای شروع کار در بدو ورود به کاخ سفید آماده کنند.

بایدن خاطرنشان کرد: به جای نفی یکدیگر بیایید با هم همکاری کنیم. ما باید تصمیم بگیریم که با هم همکاری کنیم. مردم آمریکا می خواهند که همکاری کنند تا به نفع مردم کار کنند.

بایدن با اشاره به سوابق برخی از رئیسان جمهوری آمریکا تا باراک اوباما، گفت: ما باید روح آمریکا را اعاده کنیم. تمام دنیا به آمریکا نگاه می کنند. نه تنها پیشتاز خواهیم بود بلکه به خاطر الگوسازی برتر خواهیم بود.

وی افزود: در آمریکا هرکسی باید بتواند فرصت پرورش رویاهایش را داشته باشد. ما همیشه به پیش نگاه می کنیم. کشوری که هیچ کسی را عقب نمی گذارد و هرگز تسلیم نمی شود.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا ادامه داد: هر گاه با هم باشیم از هرکاری برخواهیم آمد.

بایدن با اشاره به 240 هزار آمریکایی جان باخته در اثر کرونا افزود: ما می توانیم با عشق به میهن، علاقه به عدالت و دست در دست هم، هر کاری را انجام دهیم. ما باید ایمان و اعتقاد را گسترش دهیم.

پس از این سخنان، اعضای خانواده بایدن به همراه کامالا هریس به روی سن رفتند و همراه با هواداران خود، پیروزی را جشن گرفتند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1409

به "بایدن: باعث احترام آمریکا در جهان خواهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: باعث احترام آمریکا در جهان خواهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید