بایدن: دولت من دوره سوم اوباما نیست

به گزارش علی آباد جدید، رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت، دولت ترامپ تماس با تیم انتقالی او را شروع نموده است و او این کوشش را صادقانه دانست. این اظهارات یک روز بعد از آن عنوان شد که یک آژانس فدرال با ارسال نامه ای رسما از شروع انتقال قدرت اطلاع داد.

بایدن: دولت من دوره سوم اوباما نیست

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در مصاحبه با ان بی سی گفت: فورا از جانب سرویس امنیت ملی با تیم ما ارتباط برقرار شد. آنها گزارش های روزانه ریاست جمهوری را به دست من می رسانند. ما نشستی هم با تیم کرونا در کاخ سفید خواهیم داشت.

جو بایدن ادامه داد: و باید بگویم که این تماس صادقانه بوده است. تا به امروز مضایقه ننموده اند و انتظار هم ندارم که این طور گردد.

بایدن که گفته است مستقیما گفت وگویی با دونالد ترامپ از زمان تعیین شدن رقابت کاخ سفید نداشته است، گفت دولت او دوره سوم اوباما نخواهد بود چون جهان در سال های حضور ترامپ بسیار تغییر نموده است. او گفت: ما نسبت به دولت اوباما - بایدن با جهانی کاملا متفاوت روبرو هستیم. رئیس جمهور ترامپ این چشم انداز را تغییر داده است. اول آمریکا مدنظر بود. اکنون آمریکا تنها شده ایم.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در مصاحبه خود گفت، در 100 روز اول حضورش اصلاحات مهاجرتی و بسته کمکی کووید-19 را به کنگره می رساند. او گفت: من لایحه مهاجرتی را در جهت اعطای شهروندی به بیش از 11 میلیون فرد بدون اوراق هویتی در آمریکا، به سنا می دهم. همچنین از شر تعدادی از دستورات اجرایی مخرب که به شدت روی تغییرات اقلیمی تاثیر داشته و ما را در معرض خطراتی قرار داده، خلاص می شوم.

بایدن همچنین به برآورد درباره اینکه بعد از روی کار آمدن، ترامپ را هدف تحقیقات قرار می دهد، سرانجام داد و گفت: من کاری که این رئیس جمهور انجام داد، انجام نخواهم داد و از قوه قضاییه برای تاکید روی اینکه اتفاقی افتاده است، استفاده نمی کنم. آنچه روی آن تمرکز دارم، این است که مردم آمریکا را به جایی بازگردانم که در آن اندکی اطمینان، اندکی یقین و اندکی دانش وجود داشت. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1450

به "بایدن: دولت من دوره سوم اوباما نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: دولت من دوره سوم اوباما نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید