بومی سازی تمام تجهیزات نیروی دریایی ، توسعه سواحل مکران و دریای عمان بر عهده ارتش است

به گزارش علی آباد جدید، امیر دریادار کاویانی گفت: تمام امکانات،سامانه ها، موشک ها و دیگر تجهیزات نیروی دریایی ارتش بومی سازی شده است.

بومی سازی تمام تجهیزات نیروی دریایی ، توسعه سواحل مکران و دریای عمان بر عهده ارتش است

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش از،امیر دریادار حمزه علی کاویانی، در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز آدینه قم اظهار کرد: تمام تجهیزات، نگهداری و آموزش های نیروی دریایی ایران در دوران قبل از انقلاب از سوی غرب صورت می گرفت و بیش از پنج هزار مستشار غربی نیروی دریایی ایران را مدیریت و راهبری می کردند.

او ادامه داد: ملحق شدن شناور و ناوشکن جماران به ظرفیت نیروی دریایی ارتش از افتخارات این نیرو پس از انقلاب است، تمام طراحی و ساخت وساز این ناوشکن کاملا ایرانی است.

معاون هماهنگ نماینده ارتش بیان نمود: طراحی و فراوری ناوشکن های سهند و البرز با سامانه های بسیار پیچیده و مدرن از افتخارات و توفیق های ارتش جمهوری اسلامی بعد از انقلاب اسلامی است.

کاویانی اضافه نمود: امروز فراوری مدرن ترین زیردریایی ها به یکی از ساده ترین اقدام های ارتش جمهوری اسلامی تبدیل شده است.

معاون هماهنگ نماینده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز تمام سامانه های نیروی دریایی ارتش از سوی نیرو های ایرانی، طراحی، فراوری، نگهداری و آموزش داده می گردد.

او گفت: شصت و چهارمین ناوشکن نیروی دریایی ارتش در حال حاضر در آب های دریای سرخ و کانال سوئز حفاظت و امنیت نفت کش های کشور را تامین می نمایند درحالی که قبل از انقلاب تصور چنین امری نیز ممکن نبود.

معاون هماهنگ نماینده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: توسعه سواحل مکران و دریای عمان بر عهده ارتش جمهوری اسلامی نهاده شده است، این سواحل اهمیت بسزایی در جهت توسعه ملی و حضور در آب های هند دارد.

او در ادامه بیان نمود: هراس آمریکا از نفوذ معنوی و الهام بخشی انقلاب اسلامی برای ملت های آزاده دنیا سبب شد تا آمریکا رژیم بعث را به حمله به انقلاب اسلامی ترغیب کرد.

معاون هماهنگ نماینده ارتش اضافه نمود: صدام، با پشتیبانی تمام توان استکبار و بلوک شرق و غرب به جنگ با ایران آمد، توسعه مرز های دریایی و دستیبابی به شمال خلیج فارس از اهداف اصلی صدام از آغاز جنگ تحمیلی بود.

کاویانی ادامه داد: دستیبابی به شمال خلیج فارس می توانست صادرات نفت این کشور را با سهولت بیشتری همراه کند و به همین دلیل نیز این کشور هجمه اصلی توان خود را معطوف به خرمشهر و شهر های جنوبی کشور کرد.

او اضافه نمود: باوجود خروج مستشاران آمریکایی از ایران در ابتدای انقلاب اسلامی، بدنه جوان و انقلابی ایران در برابر رژیم تادندان مسلح نیروی دریایی رژیم بعث صف آرایی و توان این رژیم را زمین گیر کرد.

کاویانی بیان نمود: نیروی دریایی در دوران جنگ تحمیلی اشراف خود را در دریای عمان و خلیج فارس حفظ کرد و اجازه نداد خللی در عرصه تجارت و صادرات کشور در دوران سخت جنگ تحمیلی به وجود بیاید.

ش

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 561

به "بومی سازی تمام تجهیزات نیروی دریایی ، توسعه سواحل مکران و دریای عمان بر عهده ارتش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومی سازی تمام تجهیزات نیروی دریایی ، توسعه سواحل مکران و دریای عمان بر عهده ارتش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید