تحریم های آمریکا دسترسی بیماران نادر ایران به دارو را با مشکل روبرو کرده است

به گزارش علی آباد جدید، سفیر ایران در اسپانیا گفت: شرکت های دارویی به دلیل فشار های آمریکا نمی توانند هیچ دارویی به ایران صادر کنند.

تحریم های آمریکا دسترسی بیماران نادر ایران به دارو را با مشکل روبرو کرده است

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش ، حسن قشقاوی سفیر ایران در اسپانیا گفت: دو ماه پیش، مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ایران سفری به مادرید داشت و به دنبال دارو هایی برای بیماران نادر بود، اما شرکت های تولیدکننده این دارو ها گفتند که به علت تحریم های آمریکا نمی توانند دارویی به او بدهند.

گفتنی است، با توجه به کمبود دارو های بیماران ام پی اس و نیاز های دارویی سایر بیماران نادر، مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ایران طی نامه ای از قشقاوی درخواست کرد جهت دسترسی این بیماران به داروهای شان از طریق وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو هموار شود.

در این راستا مهدی شادنوش رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت آذر ماه امسال جهت تسهیل در دسترسی دارو ها بیماران نادر به اسپانیا سفر کرده بود و در دیدار با قشقاوی در مورد تخصیص منابع از طریق وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو جهت تامین دارو های بیماران نادر مصاحبه کرد.

به گفته رییس سازمان غذا و دارو، آمریکا برای تامین دارو های بیماران ام پی اس سنگ اندازی کرده و برخی شرکت های دارویی تولیدکننده این دارو ها را تهدید به تحریم و عدم همکاری کرده است.

محمدرضا شانه ساز رییس سازمان غذا و دارو نیز پیش از این در واکنش به مسائل ایجاد شده برای تامین داروی بیماران ام پی اس به علت تحریم های آمریکا، از تلاش های این سازمان برای تهیه دارو برای افراد مبتلا به این بیماری خبر داده و به خبرنگار سلامت ایرنا گفته بود: برنامه هایی برای تامین داروی مبتلایان به ام پی اس موجود است. شیطنت آمریکایی ها در زمینه ایجاد مشکل برای تامین دارو همچنان ادامه دارد، اما نباید خانواده این بیماران نگران باشند، زیرا همه تلاش خود را برای تامین دارو با روش های مختلف انجام می دهیم. به هر حال کمبود های دارویی در مقاطع مختلف اتفاق افتاده و از هر طریقی که توانستیم، تامین دارو را انجام دادیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 15 اسفند 1398 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 804

به "تحریم های آمریکا دسترسی بیماران نادر ایران به دارو را با مشکل روبرو کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا دسترسی بیماران نادر ایران به دارو را با مشکل روبرو کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید