ترامپ: معاونم قدرت رد آرای متقلبانه الکترال را دارد

به گزارش علی آباد جدید، دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا در ادامه جنگ قدرت در این کشور امروز سه شنبه در پیامی توییتری بار دیگر از معاونش خواست در نشست ششم ژانویه در کنگره، بر پیروزی بایدن مُهر تائید نزند.

ترامپ: معاونم قدرت رد آرای متقلبانه الکترال را دارد

به گزارش مهر، رئیس جمهور کنونی آمریکا در این باره نوشت: معاون رئیس جمهور (مایک پنس) قدرت رد آرای متقلبانه الکترال را دارد.

دونالد ترامپ که در آستانه برگزاری دور دوم انتخابات حساس سنا در جورجیا، به این ایالت کلیدی رفته است؛ ساعات پیش نیز در جمع هواداران حزب جمهوریخواه از مایک پنس معاون خود خواست تا در جلسه روز 6 ژانویه (17 دی) که در کنگره برگزار می شود؛ پیروزی جو بایدن دموکرات را به چالش بکشد و بر آن مُهر تائید نزند.

ترامپ در این باره مدعی شد: امیدوارم مایک پنس به کمک ما بیاید. امیدوارم معاون عالی قدرمان به کمک مان بیاید. او مرد بزرگی است. البته اگر او کاری نکند؛ دیگر خیلی دوستش نخواهم داشت.

وی که باخت در رقابت 2020 را نپذیرفته است، در حالی پنس را برای تغییر نتیجه انتخابات تحت فشار قرار داد که کمتر از 48 ساعت به برگزاری جلسه کنگره مانده است که طی آن پنس باید در مقام رئیس سنا، 306 رای کالج الکترال را به نفع بایدن تائید کند.

اما مسئله آن است که نقش پنس در این جلسه تشریفاتی است و او از اختیار تغییر نتیجه برخوردار نیست. وی تا به امروز از ابراز نظر مستقیم در این باره طفره رفته حال آنکه چند روز پیش با شکستن سکوت 2 ماهه خود، از آن هایی که مدعی وقوع تقلب در انتخابات 2020 هستند؛ دفاع کرد.

همچنین ترامپ در راستای اعمال فشار بر اعضای جمهوریخواه کنگره، گفت: مردم آن هایی را که از ما حمایت نکردند به خاطر خواهند سپرد.

گفتنی است، هر دو نامزد اصلی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 پیش از برگزاری و نیز پس از اتمام آن یکدیگر را به دست داشتن در توطئه چینی علیه هم متهم کرده اند؛ واقعیتی که نقصان بزرگ در کشور مدعی لیبرال دموکراسی را به وضوح نشان می دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1534

به "ترامپ: معاونم قدرت رد آرای متقلبانه الکترال را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: معاونم قدرت رد آرای متقلبانه الکترال را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید