توصیه سخنگوی وزارت بهداشت برای استفاده صحیح از ماسک

به گزارش علی آباد جدید، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت در شرح شیوه صحیح استفاده از ماسک و تاکید بر استفاده نکردن مجدد از ماسک های یکبار مصرف، گفت البته ماسک به تنهایی نمی تواند جلوی انتقال ویروس را بگیرد و همزمان با استفاده از ماسک باید فاصله اجتماعی و سایر نکات بهداشتی نیز رعایت گردد.

توصیه سخنگوی وزارت بهداشت برای استفاده صحیح از ماسک

سیماسادات لاری با اشاره به اینکه یکی از شایع ترین راه های انتقال بیماری کووید19 به وسیله قطرات آلوده ترشحات تنفسی فرد مبتلا به کرونا است، گفت: این قطرات معمولا حین سرفه، عطسه و صحبت منتشر می گردد. بنابراین لزوم استفاده درست و صحیح از ماسک به عنوان مهم ترین عامل بازدارنده از ابتلا به ویروس کرونا بسیار لازم است.

وی اضافه نمود: از مردم می خواهیم پیش از استفاده از ماسک دقت کنید که ماسک آسیب دیده، پاره یا مرطوب نباشد. از ماسک با کش شل استفاده نکنید و از ماسک هایی که نفس کشیدن را سخت می نماید نیز استفاده نکنید.

لاری در تشریح چگونگی استفاده از ماسک، اظهار کرد: پیش از استفاده از ماسک دست های خود را ضدعفونی کنید و یا با آب و صابون حداقل به مدت 20 ثانیه بشویید؛ هنگام شست و شوی دست ها آنهارا خوب بهم بمالید و دقت کنید چین های دست، بین انگشتان و مچ دست ها به خوبی شسته گردد و سپس ماسک را به دقت روی صورت قرار دهیم. به طوری که دهان، بینی و چانه به طور کامل پوشیده گردد و از عدم ایجاد هرگونه شکاف بین صورت و ماسک اطمینان حاصل کنید.

وی در ادامه تاکید نمود: زمانی که ماسک بر صورت نهاده شد از لمس آن خودداری کنید و به هنگام صحبت کردن به هیچ عنوان ماسک را از روی صورت خود برندارید. در صورت مرطوب شدن ماسک مورد استفاده آن را با ماسک جدید تعویض کنید، به هنگام خارج کردن ماسک از روی صورت جلوی آن را لمس نکرده و آن را از پشت سر خارج کنید، ماسک استفاده شده را از خود و سطوح اطراف دور نگه دارید و آن راداخل سطل زباله در بسته قرار دهید. همچنین پس از برداشتن ماسک آلوده از روی صورت، چشم و دهان را لمس نکنید و دست ها را به طریق ذکر شده بشویید.

وی با تاکید بر اینکه ماسک های یکبار مصرف نباید بیش از یکبار، مصرف شوند، توضیح داد: فراموش نکنیم استفاده از ماسک به تنهایی از ابتلای بیماری جلوگیری نمی نماید. بنابراین نسبت به رعایت اصول فاصله گذاری دقت کافی کنید. امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی شاهد توقف شیوع گسترده بیماری و در نهایت قطع زنجیره آن در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1352

به "توصیه سخنگوی وزارت بهداشت برای استفاده صحیح از ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه سخنگوی وزارت بهداشت برای استفاده صحیح از ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید