جاعلان کارت خاتمه خدمت و مدارک تحصیلی دستگیر شدند

به گزارش علی آباد جدید، رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از دستگیری دو جاعل مدرک تحصیلی، ویزا، کارت سرانجام خدمت و... در غرب تهران اطلاع داد.

جاعلان کارت خاتمه خدمت و مدارک تحصیلی دستگیر شدند

به گزارش خبرنگاران، سرهنگ صادق قره باقری در این باره گفـت: مدتی قبل به دنبال طرح شکایت از سوی یکی از نهادهای دولتی روبرو و متوجه شدند که فردی با گواهی موقت جعلی خاتمه تحصیلات دوره پیش دانشگاهی در خواست تایید اصالت مدرک مذکور را داشته است که به همین دلیل آنالیز موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ نهاده شد.

وی ادامه داد: ماموران با انجام تحقیقات خود متوجه شدند که متهم بدون اینکه در جلسات کلاس های درسی و امتحانات شرکت کند به وسیله آشنایی با یک جاعل مدرک تحصیلی و در قبال پرداخت وجهی مدرک جعلی پیش دانشگاهی را تحویل گرفته و برای تأیید گواهی موقت به یکی از نهادهای دولتی مراجعه نموده بود. در ادامه تحقیقات ماموران دو نفر از جاعلان مدارک تحصیلی را در حوالی میدان صادقیه شناسایی نموده و پس از دریافت مجوز قضایی، روز گذشته دستگیر و به مقر پلیسی منتقل کردند.

قره باقری با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی مدارک تحصیلی جعلی اعم از مدارک دانشگاهی، تحصیلی، نظام وظیفه و فنی حرفه ای کشف و ضبط شد، گفت: همچنین تعداد هشت عدد مهر مربوط به نهادها و ارگان های دولتی نیز از این افراد کشف و ضبط شد.

رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان پس از روبه رو شدن با ادله و مستندات به جرم خود اعتراف کردند، گفت: این دو متهم در اعرافات خود گفتند که در ازای اخذ مبالغی بین 50 تا 100میلیون ریال اقدام به جعل مدارک تحصیلی و سایر مدارک نموده بودند.

به گفته وی، برای متهمان پفراینده ای تشکیل شده و این افراد برای ادامه فرایند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 اسفند 1398 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 778

به "جاعلان کارت خاتمه خدمت و مدارک تحصیلی دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاعلان کارت خاتمه خدمت و مدارک تحصیلی دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید