جزئیات بدهی 69 هزار میلیاردی شهرداری تهران

رئیس کمیته بودجه شهرداری تهران با اعلام بدهی 69هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران گفت: مدیریت شهری فعلی، در حال پاس کردن چک های صادره دوره مدیریت قبل است.

جزئیات بدهی 69 هزار میلیاردی شهرداری تهران

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، مجید فراهانی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص میزان دقیق بدهی شهرداری تهران براساس آخرین آنالیز ها، گفت: براساس گزارش شهردار تهران که به تفکیک ارائه شده، جمع کل بدهی شهرداری تهران 69هزار میلیارد تومان است که بیشترین حجم بدهی ها که حدود 30هزار میلیارد تومان می گردد، به بانک ها و موسسات بانکی مربوط می گردد.

وی با بیان اینکه بدهی به سازمان مالیات، تامین اجتماعی، اشخاص حقیقی و حقوقی و... در مراتب بعدی بیشترین بدهی های شهرداری تهران قرار دارند، اضافه کرد: جمعا با احتساب بدهی بانک ها، رقم کل بدهی شهرداری 69 هزار میلیارد تومان می گردد. این نشان می دهد که مدیریت شهری فعلی، در حال پاس کردن چک های صادره دوره مدیریت قبل است؛ چراکه پروژه ها را در حالی پیش بردند که پولش را ندادند و حالا مدیریت شهری جدید باید بدهی ها را پرداخت کند.

فراهانی با بیان اینکه گزارش خزانه دار شورا نیز نشان داد که در چهار ماه اول سال، رشد پرداخت بدهی ها زیاد بوده است، گفت: این درحالی است که علیرغم کسری 10درصد کسری بودجه، بیشترین رشد پرداختی در حوزه دیون بوده که 180درصد پرداخت شده و نشان دهنده عزم مدیریت شهری برای پرداخت دیون است.رئیس کمیته بودجه شهرداری تهران با تاکید بر اینکه اولویت پرداخت دیون با اشخاص حقیقی و پیمانکاران است، در خصوص تهاتر املاک با بدهی ها، ادامه داد: مبنای تهاتر بر این است که شهرداری صرفا زمین را در ازای بدهی اش تهاتر نکند، بلکه مجوز صدور پروانه و بارگذاری را نیزلحاظ کند که باید در این مورد آنالیز های بیشتری صورت گیرد.

فراهانی در خصوص وصول طلب های شهرداری از دولت با بیان اینکه طلب ادعایی شهرداری از دولت، بین 10تا 15هزار میلیار تومان است، اضافه کرد: اگر این طلب شهرداری مستقیما با بانک ها تهاتر گردد، یاری بزرگی به شهرداری تهران شده است و به نظر می رسد که در حال حاضر با توجه به کمبود منابع، مدیریت بدهی و تهاتر با دولت مهم ترین اقدام است که باید در دستور کار قرار گیرد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 446

به "جزئیات بدهی 69 هزار میلیاردی شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات بدهی 69 هزار میلیاردی شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید