جزئیات جدید از حذف یارانه

به گزارش علی آباد جدید، خبرنگاران؛ سخنگوی ستاد حذف یارانه با تشریح نحوه راه اندازی این ستاد گفت: ستاد تبصره 14 رئیس نداشته اما دستگاهها به صورت هماهنگ وظایف خود را ایفا می نمایند، همچنین بعد از حذف مرحله اول تعدادی از یارانه بگیران، نرخ اعتراض در دفاتر پیشخوان کمتر از 10درصد بوده است.

جزئیات جدید از حذف یارانه

به گزارش علی آباد جدید به نقل از تسنیم، حسین میرزایی با بیان اینکه، یک مطالبه ملی برای حذف یارانه نقدی افراد ثروتمند شکل گرفته و تکلیف قانونی نیز برای این موضوع در تبصره 14 قانون بودجه گنجانده شده، گفت: بعد از تصویب تبصره 14 قانون بودجه در مجلس، آیین نامه اجرایی آن در دولت مصوب شده و نقش دستگاه های مختلف برای حذف یارانه نقدی ثروتمندان معین شده است.

به گفته میرزایی، وظایف دستگاههای مختلف از جمله سازمان هدفمندی یارانه ها و وزارت کار در این ستاد معین شده است، بر این اساس، فرایند شناسایی خانوارهای ثروتمند با وزارت کار، اطلاع رسانی به عهده وزارت ارتباطات، ساماندهی مراجعات مردم با وزارت کشور و دفاتر پیشخوان دولتی و در نهایت واریز، قطع یا برقراری مجدد یارانه نقدی به عهده سازمان هدفمندی یارانه ها خواهد بود.

ستاد حذف یارانه رئیس ندارد

این مقام مسئول در پاسخ به سؤالی درباره نحوه تشکیل ستاد تبصره 14 و ابهامات مطرح شده، گفت: نمایندگان دستگاه ها از جمله سازمان هدفمندی در جلسات این ستاد حاضر شده اند.

میرزایی ادامه داد، سخنگوی ستاد نیز طی هماهنگی انجام شده بین شورای اطلاع رسانی دولت و وزارت کار انتخاب شده است.

وی اضافه کرد، ستاد تبصره 14 قانون بودجه با هدف هماهنگی بین دستگاههای مورد اشاره تشکیل شده و در حال حاضر در این ستاد فردی به عنوان رئیس حضور ندارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در یک روز با چند هزار تماس مردمی برای شفاف سازی طرح حذف یارانه ها روبرو بوده ایم، گفت: بعد از قطع دور اول یارانه افراد متمول، یک سری اشکال و اختلال در سازمان هدفمندی یارانه ها ایجاد شده بود که با همراهی این سازمان مجدداً پیامک به تعدادی از خانوارها ارسال شد.

وی با ابراز اینکه ستاد تبصره 14 رئیس نداشته اما دستگاهها به صورت هماهنگ وظایف خود را ایفا می نمایند، گفت که همچنین بعد از حذف مرحله اول تعدادی از یارانه بگیران، نرخ اعتراض در دفاتر پیشخوان کمتر از 10 درصد بوده است.

میرزایی با اعلام اینکه هم اکنون سه تیم پایش و نظارت برای اجرای حذف یارانه ثروتمندان و پاسخگویی به مردم در ستاد تشکیل شده است، گفت: در موضوع سازمان هدفمندی نیز یک مشکل فنی ایجاد شده بود و سازمان هدفمندی یارانه ها نیز همکاری لازم را در این خصوص اعمال کرد تا از این مرحله نیز عبور کنیم.

پیش بینی صرفه جویی گسترده در پرداخت یارانه نقدی تا انتها سال

این مقام مسئول تأکید کرد که در صورتی که این طرح به همین سرعت پیش برود در انتها سال حداقل 7 هزار میلیارد تومان در منابع در نظر گرفته شده برای پرداخت یارانه نقدی صرفه جویی خواهد شد.

وی اضافه کرد: به دنبال آن هستیم تا مبالغی که از محل قطع یارانه نقدی برای دولت ایجاد می گردد، شناسنامه دار گردد و به صورت بدون حساب و کتاب توزیع و مصرف نگردد.

میرزایی با تصریح به اینکه در حال حاضر در ستاد تبصره 14 اختلافی بین دستگاههای مجری ایجاد نشده است، تأکید کرد، تیمهای مختلفی برای پاسخگویی و پایش از جمله تیم کارشناسی و شناسایی، تیم پاسخگویی در سامانه به مردم و تیم پایش عملکرد دفاتر پیشخوان دولت تشکیل شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 488

به "جزئیات جدید از حذف یارانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از حذف یارانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید