خبرنگاران چین توان ضد حمله هسته ای خود را در برابر آمریکا افزایش داد

به گزارش علی آباد جدید، پکن- خبرنگاران- چین یکی از قدرت های رو به رشد هسته ای جهان با توجه به تهدیدهای عدیده آمریکا توان هسته ای خود را افزایش داده و پیروز به دستیابی به قدرت هسته ای بالایی برای مقابله با اولین حملات اتمی شده است.

خبرنگاران چین توان ضد حمله هسته ای خود را در برابر آمریکا افزایش داد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگاران به نقل از روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست، این کشور اکنون دارای این توان هست که بتواند با اولین حمله اتمی مقابله کند.

گزارش از قول سرهنگ وانگ شیانگ سویی از نظامیان سابق ارتش چین آورده است که ارتش چین دارای برنامه ای به نام دیوار عظیم زیرزمینی است که مجموعه ای از تونل ها را برای مخفی کردن و انتقال زرادخانه موشک های بالستیک ساخت این کشور شامل می گردد.

او می افزاید: این کوشش های چین درواقع نشانه های بارزی از مقابله ضد اتمی این کشور و افزایش توان بازدارندگی هسته ای پکن است.

چین در طول دو دهه گذشته ساخت تجهیزات دفاعی را تقویت کرده و در خشکی و دریا کوشش داشته است تا خود را تقویت کند. این سرهنگ چینی در نشست اخیر در پشت درهای بسته گفت که حمله هسته ای آمریکا به چین همواره یکی از گزینه های واشنگتن بوده است.

این گزارش به اظهارات وی اشاره می نماید مبنی بر اینکه همه اقدامات چین برای این بوده است که اطمینان حاصل کند ارتش می تواند در یک حمله هسته ای دست به ضد حمله بزند و طرف مقابل را از آغاز حمله بازدارد.

او که اکنون استاد دانشگاه بی هانگ در شهر پکن است، گفت: توافق دفاعی چین شامل شبکه گسترده ای از تونل ها برای حمل و نقل و محافظت از موشک ها، به این معنا است که امنیت چین حتی در بدترین حالت نیز تضمین شده است.

ساوت چاینا می نویسد: وانگ بتازگی در یک جلسه غیرعلنی در منطقه موگانشان گفت: آغاز حملات هسته ای به چین همواره یک گزینه نظامی برای ایالات متحده بوده است. اما آنها به دلیل تعدیل و تغییرات چین در 20 سال گذشته از اعتماد و اطمینان لازم برای چنین اقدامی برخوردار نیستند.

وانگ بر این تاکید می ورزد که علاوه بر تونل های موشک بالستیک قاره پیما، چین موشک های پیشرفته دیگری نیز توسعه داده و توان نظامی را در آبهای دریای جنوبی تقویت کرده است تا زیردریایی های حامل موشک های بالستیک بتوانند به طور ایمن کار نمایند.

خبرگزاری شین هوا گزارش کرده که چین متعهد شده است هرگز اولین طرفی نخواهد بود که سلاح اتمی استفاده می نماید.

نشریه چاینا پست نوشته است که تصور می گردد چین دارای 200 تا 300 کلاهک هسته ای باشد که به مراتب از چندین هزار کلاهک هسته ای آمریکا و یا روسیه کمتر است. با این حال راهبرد اتمی پکن این است که اطمینان داشته باشد شاهد موج نخست اقدام اتمی دشمن نخواهد بود.

رسانه های دولتی چین در سال 2018 میلادی گزارش کردند که ارتش برای پنهان کردن، جابجایی و راه اندازی نیروهای بازدارنده و ضد حمله هسته ای، تونل های عظیم زیرزمینی به مساحت 5 هزار کیلومتر (3100 مایل) در سراسر کشور ساخته است. در تصاویر منتشر شده نیز شماری از تسلیحات بالستیک چین در حال بارگیری در کامیون ها و عبور از داخل تونل ها مشاهده می شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1430

به "خبرنگاران چین توان ضد حمله هسته ای خود را در برابر آمریکا افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چین توان ضد حمله هسته ای خود را در برابر آمریکا افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید