داوری مانع مدال آوری ملایی شد، محجوب کار بزرگی انجام داد

به گزارش علی آباد جدید ، سرمربی تیم ملی جودو ضمن بیان مطلب فوق گفت: این دوره از مسابقات چیزی از رقابتهای دنیای کم نداشت. اکثر قهرمانان دنیا و المپیک در این مسابقات حضور داشتند که خیلی از آنها همان دورهای مقدماتی حذف شدند. واقعا سطح مسابقات بالا بود و رقابتهای بسیار جذاب و دیدنی را شاهد بودیم.

داوری مانع مدال آوری ملایی شد، محجوب کار بزرگی انجام داد

وی در مورد تیم اعزامی ایران به این مسابقات گفت: اواخر سال گذشته تیم ملی را تحویل گرفتم و در این مدت کوشش ما برنامه ریزی برای ارتقاء سطح فنی جودوکاران بوده که در رقابتهای ابوظبی نسبت به چند ماه گذشته عملکرد بهتری از جودوکاران شاهد بودیم.

زارعیان در آنالیز عملکرد جودوکاران کشورمان در اوزان مختلف گفت:بریمانلو به تازگی از جوانان به تیم ملی اضافه شده و در این مدت هم رشد خوبی داشته است. در مسابقات قهرمانی آسیا به جودوکار عراقی باخت ولی در اینجا قهرمان مکزیکی که رنکینگ داره بود را شکست داد و در برابر جودوکار صاحب نام آلمانی با وازاری و یوکو تا ثانیه های آخر پیروز میدان بود که روی تجربه حریف شکست خورد.

سرمربی تیم ملی در مورد دو جودوکار وزن 73- کیلوگرم هم گفت: آرش آقایی هم از جوانان به تیم ملی راه یافت که حریف عنوان دار کانادایی خود را شکست داد و به تجربه قهرمان المپیک باخت. وحید بنا نیز در برابر جودوکار فرانسوی با دو اخطاری که دریافت می نماید در برابر یک اخطار حریف بازنده می گردد. هر دو این جودوکاران به لحاظ فنی نمایش خوبی داشتند.

وی به مبارزات ملایی هم اشاره نمود و اضافه کرد: اگر اشتباهات داوری نبود مطمئن باشید که ملایی می توانست به روند مدال آوری خود ادامه دهد. اهل توجیه نیستم وتا کنون هم درمورد مسائل داوری صحبت نکردم ولی فیلم مبارزات ملایی موجود است که داور عربستانی چگونه مانع پیروزی جودوکار شایسته کشورمان شد.

زارعیان در شرح بیشتر این موضوع گفت: سعید دور اول نماینده مغولستان را شکست داد در همین مبارزه داور عربستانی سه اخطار بی مورد به ملایی داد که خوشبختانه با دو امتیاز یوکوی که از حریف گرفت پیروز از تاتامی خارج شد. دور دوم حریف ایتالیایی با رنکنیگ بالا را از پیش رو برداشت. در همین مبارزه هم داور عربستانی که به عنوان داور کنار بود امتیاز وازاری ملایی را بعد از چند ثانیه به یوکو تبدیل کرد. در برابر حریف مجاری هم عملکرد بهتری داشت و فزونی با او بود که اجرای فنی که می توانست وازاری یا حتی ایپون داشته باشد را داوران نادیده کرفتند تا بعد از سه دقیقه وقت اضافه که بازهم فزونی با ملایی بود داوران رای به فزونی حریف دادند تا این جودوکار خوب از رسیدن به مدال بازبماند.

سرمربی تیم ملی به مبارزات محجوب هم اشاره نمود و گفت: جواد واقعا با انگیزه و عالی کار کرد . در این مدت که با محجوب کار می کنم چنین سرحال و قبراق ندیده بودم. حریفانی را شکست داد که همه عنوان دار بوده و رنکنیگ بالاتری نسبت به او داشتند. قهرمانان دنیا از سوئد ، جودوکار مقدونیه ای امارات و دارنده مدال طلای دنیا از آذربایجان را به خوبی از پیش رو برداشت. در برابر نایب قهرمان دنیا از آلمان هم مبارزه خوبی به نمایش گذاشت که از حریف واقعا سرتر بود که روی تغییر تاکتیک غافلگیر شد.

وی اضافه کرد: بر ای محجوب در ایران حریف تمرینی مناسبی نداریم که او را تحت فشار قرار دهد. اگر مسائل رفاهی و اقتصادی نفرات تیم حل گردد و بتوانیم در اردوها و مسابقات تدارکاتی بیشتری شرکت کنیم بدون شک حضور بهتری در مسابقات این چنینی خواهیم داشت. واقعا محجوب عالی کرد و من از مبارزات او لذت بردم و ناراحت شدم که نتوانست مدال بگیرد.

زارعیان در خاتمه گفت: مسابقات ابوظبی چیزی در حد مسابقات دنیای بود که نفرات تیم ما در حد خود نمایشی خوبی داشتند. نسبت به چند ماه قبل پیشرفت خوبی داشته ایم و اگر بتوانیم در مسابقات بیشتری شرکت کنیم ، جوانان با آتیه به تیم ملی وارد می شوند و اگر زمان بدهیم به آنها جهت پیشرفت را به خوبی پیدا خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 526

به "داوری مانع مدال آوری ملایی شد، محجوب کار بزرگی انجام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوری مانع مدال آوری ملایی شد، محجوب کار بزرگی انجام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید