دو تعهد طالبان به روسیه

به گزارش علی آباد جدید، نمایندگان گروه طالبان به روسیه اطمینان دادند که به تاجیکستان و مرز های آسیای میانه تجاوز نخواهند کرد.

دو تعهد طالبان به روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش صدا و سیما؛ هیات نمایندگی گروه طالبان به سرپرستی شیخ شهاب الدین دلاور که برای رایزنی با مقامات روسی وارد مسکو شده است، عصر امروز (پنجشنبه) با ضمیر کابولوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان ملاقات و مصاحبه کردند.

شهاب الدین دلاور پس از ملاقات با کابولوف گفت: ما به روسیه اطمینان دادیم، تحت هیچ شرایطی وارد خاک تاجیکستان یا کشور های حوزه آسیای میانه نخواهیم شد.

وی اضافه نمود: گروه طالبان بعلاوه به روسیه و دیگر کشور های دنیا اطمینان می دهد امنیت سفارتخانه ها، کنسولگری ها و دفاتر نمایندگی روسیه و کشور های خارجی را تامین خواهد نمود.

شهاب الدین دلاور با اشاره به عزم جدی طالبان برای مقابله با داعش در افغانستان گفت: ما قول می دهیم گروه تروریستی داعش را در خاک افغانستان ریشه کن کنیم.

ضمیر کابولوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه هم در ملاقات با هیات چهار نفره طالبان در مسکو، با ابراز نگرانی از شرایط امنیتی شمال افغانستان و مرز های تاجیکستان گفت: براساس پیمان امنیت دسته جمعی، روسیه متعهد به دفاع از خاک کشور های عضو، از جمله تاجیکستان است.

کابولوف اضافه نمود: در ملاقات با نمایندگان طالبان ضمن رایزنی درباره تحولات میدانی در افغانستان، منظره مصاحبه های بین افغانی به منظور دستیابی به صلح پایدار آنالیز شد.

روز های اخیر و در پی افزایش تنش ها در مرز های شمالی افغانستان با تاجیکستان، روسیه اعلام نموده بود با هدف پیمان امنیت دسته جمعی با کشور های جدا شده از اتحاد جماهیر شوروی سابق، بزودی حدود 7 هزار سرباز برای دفاع از مرز های تاجیکستان وارد این کشور خواهد شد.

روسیه در حال حاضر دارای پایگاه هوایی در خاک تاجیکستان است و با تشدید تنش ها در مرز های افغانستان و تاجیکستان، نیرو ها و تجهیزات نظامی خود در این پایگاه را تقویت نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1823

به "دو تعهد طالبان به روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو تعهد طالبان به روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید