دیدار دستیار ارشد ظریف و نماینده ویژه پوتین در امور سوریه

به گزارش علی آباد جدید، دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان و نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه امروز در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ژنو سوئیس با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

دیدار دستیار ارشد ظریف و نماینده ویژه پوتین در امور سوریه

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه که جهت شرکت در اجلاس فرایند آستانه در حاشیه سومین نشست کمیته قانون اساسی سوریه به ژنو سفر کرده اند، امروز دوشنبه با الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه پوتین در امور سوریه دیدار و مصاحبه کردند.

در این دیدار که در محل نمایندگی کشورمان در ژنو صورت گرفت، دو طرف با اشاره به تحولات کمیته قانون اساسی و نشست سوم آن که با تلاش های سه کشور ضامن فرایند آستانه و نماینده ویژه دبیرکل در امور سوریه و طرف های سوری در حال برگزاری است، بر حمایت از استمرار و موفقیت کار کمیته قانون اساسی تاکید کردند .

علی اصغر خاجی در این جلسه با اشاره به موفقیت های فرایند آستانه، بر استمرار مصاحبه و همکاری کشورهای ضامن فرایند آستانه تاکید کرد.

لاورنتیف نیز با اشاره به نقش فرایند آستانه در حل بحران سوریه بر برگزاری اجلاس های سران در تهران و قبل از آن نشست کارشناسان ارشد در نور سلطان تاکید کرد.

دو طرف در خاتمه بر ضرورت مشورت بیشتر برای موفقیت ماموریت کمیته قانون اساسی تاکید کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1286

به "دیدار دستیار ارشد ظریف و نماینده ویژه پوتین در امور سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار دستیار ارشد ظریف و نماینده ویژه پوتین در امور سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید