رهبر مخالفان ونزوئلا خواستار حمایت ارتش برای تحریم انتخابات شد

به گزارش علی آباد جدید، رهبر مخالفان ونزوئلا از نیروهای مسلح خواست تا از تحریم انتخابات آینده این کشور حمایت کرده و به فشارهای بین المللی علیه دولت مادورو کمک کنند.

رهبر مخالفان ونزوئلا خواستار حمایت ارتش برای تحریم انتخابات شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا که تحت حمایت آمریکاست از نیروهای مسلح خواسته است تا از تحریم انتخابات پارلمانی دسامبر حمایت کرده و به تشدید فشارهای بین المللی علیه نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور کمک کنند.

بر اساس این گزارش گوایدو روز دوشنبه از فرماندهان ارشد ارتش ونزوئلا خواست تا به پیمان وحدت نیروهای مخالف بپیوندند تا انتخابات دسامبر را تحریم کنند.

گوایدو خطاب به فرماندهان ارتش گفت: مخفی شدن پشت دیکتاتور را متوقف کنید، از چشم پوشی از واقعیت در ونزوئلا خودداری کنید. می خواهیم با کسانی که خواستار انتقال قدرت در این کشور هستند، بار دیگر دیدار و مذاکره کنیم.

در ژانویه 2019 میلادی گوایدو رئیس مجمع ملی ونزوئلا خودش را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور معرفی کرد و مدعی شد که مادورو در انتخابات ریاست جمهوری 2018 تقلب کرده است.

از آن زمان به بعد گوایدو با حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی سعی و تلاش زیادی کرده است تا دولت مادورو رو سرنگون کند، از جمله کودتای نظامی آوریل 2019 که توسط گوایدو سازماندهی شد.

حدود 37 حزب مخالف دولت ونزوئلا، انتخابات دسامبر را تحریم کرده و ائتلافی را برای جلب حمایت بین المللی با هدف افزایش فشار بر دولت مادورو تشکیل داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1319

به "رهبر مخالفان ونزوئلا خواستار حمایت ارتش برای تحریم انتخابات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر مخالفان ونزوئلا خواستار حمایت ارتش برای تحریم انتخابات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید