رویترز: نفتکش های ایرانی به نزدیکی ونزوئلا رسیده اند

به گزارش علی آباد جدید، نخستین نفتکش از پنج نفتکش ایرانی حامل سوخت برای ونزوئلا به دریای کارائیب و نزدیکی این کشور رسیده اند.

رویترز: نفتکش های ایرانی به نزدیکی ونزوئلا رسیده اند

به گزارش گروه مالی علی آباد جدید به نقل از رویترز، داده های مربوط به تردد کشتی ها نشان می دهد اولین نفتکش از پنج نفتکش حامل سوخت ایران به نزدیکی دریای کارائیب رسیده است.

رویترز به نقل از داده های وبسایت رفینیتیو ایکان گزارش داد: نفتکش فورچون که با پرچم ایران حرکت می نماید در اقیانوس اطلس شمالی است و انتظار می رود روز یکشنبه وارد آب های سرزمینی ونزوئلا گردد.

چهار نفتکش دیگر، به نام های پتیونیا، فارست، فاکسون و کلیول از تنگه جبل الطارق عبور نموده و به سوی دریای کارائیب ادامه راستا می دهند.

اطلاعات مؤسسه رفینیتیو ایکان نشان می دهد این پنج نفتکش مجموعاً حامل بیش از یک و نیم میلیون بشکه گازوئیل، آلکیلات و دیگر مواد سوختی ایران به مقصد ونزوئلا هستند.

روز گذشته نیز اعلام شد که در پی تهدید های آمریکا برای توقیف این نفتکش ها، ونزوئلا اقدام به آزمایش موشکی نموده است.

ونزوئلا در حالی که رسیدن نفتکش های ایرانی به سواحل خود را انتظار می کشد روز پنجشنبه بیان کرد که دست به آزمایش های موشکی زده است.

کاراکاس پیش تر نیز اعلام نموده بود که برای تأمین امنیت نفتکش هایی که قرار است بخشی از سوخت مورد احتیاج ونزوئلا را تأمین نمایند آن ها را در دریا اسکورت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1145

به "رویترز: نفتکش های ایرانی به نزدیکی ونزوئلا رسیده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: نفتکش های ایرانی به نزدیکی ونزوئلا رسیده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید