رکود ساخت و ساز در بازار مسکن کرمانشاه

به گزارش علی آباد جدید، رئیس انجمن انبوه سازان مسکن کرمانشاه به رکود حاکم بر بازار مسکن و ساخت و ساز، اشاره نمود و از فعال بودن فقط 20 تا 30 درصد انبوه سازان استان اطلاع داد.

رکود ساخت و ساز در بازار مسکن کرمانشاه

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش علی آباد جدید به نقل از ایسنا، منصور طاقه ای به فعالیت حدود 2 تا 3 هزار انبوه ساز در استان کرمانشاه، اشاره نمود و گفت: از این تعداد حدود 200 نفر عضو انجمن انبوه سازان مسکن استان هستند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مسائلی مانند رکود مسکن و گرانی مصالح موجب شده عملا حدود 70 تا 80 درصد انبوه سازان فعالیت خود را متوقف نمایند. با این شرایط هم اکنون 20 تا 30 درصد انبوه سازان فعالند و آنها نیز با مسائل عمده ای دست و پنجه نرم می نمایند.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن کرمانشاه، گرانی مصالح را یکی از مسائل کار انبوه سازان استان مطرح نمود و اضافه کرد: مصالح ساختمانی از 100 تا بعضا 500 درصد افزایش قیمت داشته و قطعا این میزان افزایش قیمت بر کار انبوه سازان تاثیر مستقیم دارد.

طاقه ای بیان نمود: علاوه بر گرانی و رکود، مشکل دیگر قوانین دست و پاگیر است که مانعی بر سرراه انبوه سازان شده است.

وی اظهار کرد: 95 درصد پرونده انبوه سازان راهی ماده 100 می گردد، در گذشته هر مسئله ای در ساخت و ساز بود با ارجاع به ماده 100 برطرف می شد، اما در حال حاضر با سخت گیری های بیشتر در ماده 100 عملا پرونده ها به مشکل برخورده است.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن استان اضافه کرد: تاکید ما هم اجرای قانون است، اما پیشگیری در زمینه تخلفات بهتر از ارجاع آنها به ماده 100 است و باید از قبل از بروز تخلف پیشگیری گردد، نه اینکه ساختمان ساخته شده و بعد پرونده تخلف آن به ماده 100 ارجاع گردد.

طاقه ای اضافه زیربنا و اضافه طبقه را عمده تخلفات پرونده های ماده 100 انبوه سازان استان مطرح نمود و اضافه کرد: در موارد بعدی کسر پارکینگ هم جزو تخلفات شایع است، اما مسأله این است باید با تشدید نظارت ها از بروز این تخلفات پیشگیری گردد، نه اینکه اجازه کار بدهند و بعد پیگیر برطرف تخلفات ساختمان ساخته شده شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 792

به "رکود ساخت و ساز در بازار مسکن کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکود ساخت و ساز در بازار مسکن کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید