سفر هیأت های عراقی به سه کشور برای عقد قراردادهای تسلیحاتی

به گزارش علی آباد جدید، یک عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق از سفر قریب الوقوع یک هیأت عراقی به سه کشور روسیه، چین و اوکراین به منظور عقد قراردادهای تسلیحاتی اطلاع داد.

سفر هیأت های عراقی به سه کشور برای عقد قراردادهای تسلیحاتی

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بدر الزیادی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق گفت که بزودی هیأت هایی به سه کشور روسیه، چین و اوکراین به منظور توافق با آنها درباره واردات سامانه های پیشرفته جهت حمایت از حریم هوایی عراق و تکمیل دوربین های حرارتی مدرن در مرز با هدف شناسایی هر گونه تحرکات تروریست ها، سفر می نمایند.

الزیادی در مصاحبه با روزنامه عراقی الصباح گفت که مجلس در صدد تشکیل هیأتی مشترک از دو قوه مجریه و مقننه برای سفر به این سه کشور جهت عقد قراردادهای خرید سلاح های پیشرفته است.

او اضافه نمود که بسیاری از کشورها برای تجهیز عراق به سلاح های مدرن در مقابل نفت، اعلام آمادگی نموده اند و این بهترین راه برای تضمین واردات سلاح های با کیفیت به عراق است بدون آنکه فساد یا رشوه دهی به واسطه های دو طرف در میان باشد.

این نماینده مجلس عراق همچنین گفت: عدم تکمیل تسلیح نیروهای مرزی عراق به سلاح های پیشرفته به رویکرد اشتباه در اعتماد به توافقنامه با آمریکا بازمی شود که مبالغ هنگفتی نیز برای آن صرف شد اما تکمیل هم نشد و لذا عراقی ها باید به خودشان اتکا نموده و به اردوگاه شرقی برای تسلیح ارتش عراق روی آورند.

به نوشته این روزنامه، کمیسیون امنیت و دفاع مجلس نمایندگان (مجلس) عراق نیز از سفر هیأت های عراقی به سه کشور (روسیه، چین و اوکراین) به منظور خرید سامانه های پیشرفته جهت حمایت از حریم هوایی عراق در برابر هر گونه تجاوز و نقض حاکمیت این کشور خبر داده و گفته است که از جمله این سامانه ها، سامانه دفاع موشکی اس 300 و اس 400 است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 723

به "سفر هیأت های عراقی به سه کشور برای عقد قراردادهای تسلیحاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر هیأت های عراقی به سه کشور برای عقد قراردادهای تسلیحاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید