سقوط هواپیمای اتیوپی بسیار شبیه سقوط هواپیمای اندونزی بود

به گزارش علی آباد جدید، اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اتیوپی نشان می دهد که سقوط این هواپیما مشابه سقوط هواپیمای بوئینگ اندونزی است که در ماه اکتبر سقوط نموده بود.

سقوط هواپیمای اتیوپی بسیار شبیه سقوط هواپیمای اندونزی بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیرحمل ونقل اتیوپی می گوید، استخراج اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ 737 مکس این کشور که اخیرا در مسیر کنیا سقوط کرد، نشان می دهد که سقوط این هواپیما بسیار شبیه هواپیمای شرکت اندونزیایی است که در ماه اکتبر سقوط نموده بود.

داگماویت موگس به خبرنگاران گفت: شباهت دو سقوط موضوع مطالعات بیشتر است که طی 30 روز آینده انجام خواهد شد.

براساس گزارشها، در هر دو مورد، هواپیماها اندکی بعد از تیک آف با مشکل در ارتفاع دریافت و سقوط با شیب تند روبرو شده و همچنین نوسانات زیادی در سرعت هوایی این دوهواپیما گزارش شده بود.

با تور بالی همراه باشید

جعبه سیاه هواپیمای اتیوپی که هفته گذشته سقوط کرد و منجر به کشته همه سرنشینان آن شد اخیرا برای رمزگشایی به فرانسه ارسال شده بود.

هواپیمای بوئینگ 737 مکس-8 خطوط هوایی اتیوپی با 157 سرنشین هفته گذشته سقوط کرد.

این هواپیما از همان مدلی بود که در ماه اکتبر 2018 در اندونزی سقوط کرد و همه 189 مسافر آن کشته شدند.

سقوط این دوهواپیما در کمتر از 5 ماه باعث بروزبحران در پرواز هواپیماهای 737 در سرتاسر دنیا شده است. تقریبا بیشتر کشورهایی که این مدل هواپیما از آسمان آنها عبور میکنند از جمله ایران تا روشن شدن وضعیت امنیت این هواپیما، پرواز آن را در آسمان خود متوقف نموده اند.

بوئینگ 737 مکس-8، آخرین مدل این مدل هواپیما است که از سال 1960 پرواز نموده است. چهار مدل بوئینگ مکس با شماره های 7، 8، 9 و 10 وجود دارد و مدل 8 آن که در اندونزی و اتیوپی سقوط کرد دارای بیشترین طول مدت پرواز است. این هواپیما دارای سوخت کافی برای پروازهای طولانی مدت است و توسط برخی از شرکتها برای پرواز بین اروپا و شرق آمریکا نیز در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 194

به "سقوط هواپیمای اتیوپی بسیار شبیه سقوط هواپیمای اندونزی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط هواپیمای اتیوپی بسیار شبیه سقوط هواپیمای اندونزی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید