صدور حکم 5 سال و 8 ماه حبس برای لجین الهذلول فعال زن عربستانی

به گزارش علی آباد جدید، به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، منابع سعودی اعلام کردند که دادگاه سعودی برای لجین الهذلول فعال زن عربستانی حکم 5 سال و هشت ماه زندان صادر کرده است.

صدور حکم 5 سال و 8 ماه حبس برای لجین الهذلول فعال زن عربستانی

جلسه دادگاه لجین الهذلول فعال زن عربستانی امروز در دادگاه کیفری ریاض برگزار شد.

چهارشنبه گذشته، دادگاه کیفری در ریاض حکم اولیه ای را صادر و در آن با شکایت خانواده لجین الهذلول درباره شکنجه شدن وی و مورد آزار و اذیت قرار دریافت در زندان مخالفت کرده بود.

در این راستا، علیاء و ولید، خواهر و برادر لجین الهذلول به حکم دادگاه اعتراض کرده و اعلام کرده بودند: درخواست ما را برای بررسی دوربین هایی که در دوره شکنجه لجین اتفاقات را ثبت کرده اند، رد شد و این مسئله در گزارش محرمانه ای که لجین از آن اطلاع یافته و با درخواستش برای داشتن یک نسخه از آن مخالفت شده، ذکر شده است اما باید دوربین ها چک شود.

علیاء الهذلول بیان کرده بود: تناقض عجیبی وجود دارد. چراکه ما خواهان دستیابی به فایل های دوربین ها طی دوره شکنجه شدیم و در گزارش محرمانه ویژه شکنجه ذکر شده که فایل بعد از 40 روز پاک می شود و دسترسی به دوربین ها ممکن نیست.

ولید الهذلول گفته بود: قاضی از لجین خواست در همان جلسه پاسخ بدهد اما وی خواهان مهلتی برای پاسخ گویی شد. قاضی با مهلت دادن مخالفت کرد و پرونده شکنجه را به دادگاه کیفری فرستاد و در آن تأکید کرد که براساس گزارش دادستانی شکنجه ای وجود ندارد.

علی الدبیسی، رئیس سازمان غیر دولتی اروپایی-عربستانی در توییتی نوشته بود: مهم ترین نهادهای کشور زنی بی گناه را محاصره می کنند و علیه او همدست می شوند و او در مرکز زندان با قدرت می ایستد. جهان او را باور می کند و شما دروغگو هستید.

همچنین عبدالله، پسر سلمان العوده، مبلغ عربستانی که در زندان به سر می برد، با انتشار توییتی اعلام کرده بود: بعد از اینکه لجین را شکنجه دادید اکنون بر جنایت خود سرپوش می گذارید.

لجین الهذلول در سال 2018 به جرم رانندگی، به همراه چند زن دیگر در عربستان بازداشت شده و در حالی که تحت انواع شکنجه ها و تجاوزات مسئولان زندان از مدت ها قبل دست به اعتصاب غذا زده بود و شرایط روانی و جسمی وخیمی دارد، مقامات سعودی به اتهامات واهی پرونده او را به دادگاه ویژه مبارزه با جرایم تروریستی ارجاع دادند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1520

به "صدور حکم 5 سال و 8 ماه حبس برای لجین الهذلول فعال زن عربستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور حکم 5 سال و 8 ماه حبس برای لجین الهذلول فعال زن عربستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید