طالبان: بی بی سی بلندگوی نیروهای اشغالگر در افغانستان است

به گزارش علی آباد جدید، طالبان در واکنش به گزارش تازه بی بی سی مبنی بر کشته شدن حدود هزار نفر از اعضای این گروه در ماه گذشته میلادی، این رسانه را بلندگوی نیروهای اِشغالگر در افغانستان خواند.

طالبان: بی بی سی بلندگوی نیروهای اشغالگر در افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای علی آباد جدید، بی بی سی روز گذشته در گزارشی نوشت که در ماه گذشته میلادی 974 نفر از اعضای طالبان بر اثر درگیری ها کشته شدند که واکنش طالبان را در پی داشت.

طالبان گفت که پس از لغو مذاکرات واشنگتن، ابتدا وزیر خارجه آمریکا و سپس رئیس جمهور این کشور و سپس نهادهای امنیتی افغان نیز کشته شدن حدود هزار عضو طالبان در یک ماه گذشته را مطرح نموده بودند.

بیانیه طالبان می افزاید: بی بی سی بار دیگر می خواهد به عنوان بلندگوی نیروهای اشغالگر نقش بازی کند، جنگ سرد را به پیش بره و حقایق موجود در افغانستان را به نفع اشغالگران وارانه جلوه دهد.

طالبان می افزاید که با توجه به تشدید حملات طالبان به نیروهای امنیتی و در حالت دفاعی قرار داشتن این نیروها تلفات نیروهای افغان بالا بوده و تاکید نمود که بی بی سی برای این گزارش هیچ سندی ندارد.

در گزارش بی بی سی همچنین آمده است که در ماه آگوست 3 نظامی خارجی، 16 عضو داعش، 17 عضو القاعده، 23 مقام دولتی افغان، 473 غیرنظامی و 675 نیروی امنیتی افغان کشته شدند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 458

به "طالبان: بی بی سی بلندگوی نیروهای اشغالگر در افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: بی بی سی بلندگوی نیروهای اشغالگر در افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید