عملیات اجرایی موزه بوکان شروع شد

به گزارش علی آباد جدید، مسئول دفتر فنی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از آغاز عملیات اجرایی و احداث موزه تاریخی شهرستان بوکان اطلاع داد.

عملیات اجرایی موزه بوکان شروع شد

به گزارش علی آباد جدید به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، داوود فرازی اضافه کرد: بوکان یکی از شهرستان های مهم جنوب استان با داشتن آثار و محوطه های ارزشمند تاریخی همچون تپه قالایچی، قلعه سردار و... است که بر همین اساس وجود موزه تاریخی برای این شهر، لازم است، با توجه به این احتیاج مهم، به زودی شهر بوکان نیز صاحب موزه تاریخی می گردد.

او گفت: طی پی گیری هایی که قبلا از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان اجرا شده، موافقت های لازم از سازمان مرکزی برای احداث موزه اخذ شده و بر همین اساس با همکاری فرمانداری و شهرداری بوکان، یک قطعه زمین در محل مناسب شهری در اختیار این اداره کل نهاده شد.

فرازی در خصوص فرایند این پروژه گفت: پس از ابلاغ بودجه ، پروژه به وسیله مناقصه قانونی برای مطالعه و طراحی و تهیه نقشه های اجرایی به مشاور ذی صلاح واگذار شد که طرح تهیه شده از سوی اداره کل موزه های سازمان مرکزی مورد تایید نهایی نهاده شد.

فرازی در خصوص جزئیات نقشه موزه گفت: طراحی در زمینی به طول 50 متر، عرض 33 متر و مساحت حدود 1650 مترمربع انجام گرفته و ساختمان موزه در سه طبقه شامل یک طبقه زیرزمین و دو طبقه روی سطح مجموعا به مساحت 13556 مترمربع اجرا می گردد.

او ادامه داد: با توجه به اختصاص اعتباری حدود 2/5میلیارد ریال در امسال، مراحل پی کنی و احداث فونداسیون پروژه طی تشریفات قانونی به پیمانکار ذی صلاح واگذار شد که پس از تجهیز کارگاه، عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

مسئول دفتر فنی میراث فرهنگی استان در خاتمه گفت: پیش بینی می گردد در صورت تامین اعتبار در سال 98 کار احداث ساختمان این موزه حداکثر 18 ماه طول بکشد و در صورت تکمیل و راه اندازی، ظرفیت خوبی برای گردشگری شهرستان بوکان ایجاد خواهد شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 368

به "عملیات اجرایی موزه بوکان شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات اجرایی موزه بوکان شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید