فیفا باشگاه روبین کازان را محکوم کرد، هدیه 105 هزار یورویی آذری

به گزارش علی آباد جدید، بعد از شکایت باشگاه ذوب آهن از رضا شکاری بازیکن سابق این تیم در پی انتقال به باشگاه روبین کازان، فدراسیون جهانی فوتبال در نهایت رای خود را از یک بخش از این شکایت بیان کرد. در رای فیفا، باشگاه روبین کازان باید بابت فقط بابت حق رشد شکاری مبلغ 95 هزار یورو به ذوب آهن پرداخت کند. همچنین 5 درصد هزینه دیرکرد (حدود 10 هزار یورو) هم به این مبلغ اضافه می گردد و به این ترتیب ذوبی ها از شکایت حق رشد صاحب 110 هزار یورو خواهند شد.

فیفا باشگاه روبین کازان را محکوم کرد، هدیه 105 هزار یورویی آذری

شکاری در حالی از ذوب آهن راهی روبین کازان شد که سعید آذری مدیرعامل وقت ذوبی ها ابتدا شکایتی را در فدراسیون فوتبال ایران طرح کرد که شکاری در این شکایت به خاطر فسخ یکطرفه قراردادش محکوم شد.

شکاری در ادامه بدون توجه به این رای که کارکرد داخلی داشت، به باشگاه روبین کازان روسیه پیوست و حدود دو سال در این تیم بود. آذری بعد از ناامیدی از ضمانت اجرایی رای فدراسیون ایران، با یاری یک وکیل ایتالیایی شکایت ذوب آهن را در فیفا ثبت و حتی بعد از جدایی از این باشگاه، شکایتش را پیگیری کرد.

چندی پیش رای ابتدایی کمیته حل اختلاف فیفا منتشر شد که تفسیرهای مختلفی از آن صورت گرفت و عنوان می شد شکایت ذوب آهن از شکاری رد شده است. در حالی که حتی برخی از اعضای باشگاه ذوب آهن تمایلی به پیگیری این پرونده نداشتند، آذری با رایزنی مجدد با وکیل ایتالیایی، درخواست گراندز (اعلام جزئیات رای) را به فیفا فرستاد و حالا روبین کازان به پرداخت غرامت به یک باشگاه ایرانی محکوم شده است.

این برای اولین بار است که یک باشگاه ایرانی توانسته است با طرح شکایت در فیفا، یک باشگاه خارجی را در پی انتقال بازیکن داخلی محکوم کند؛ اتفاقی که در دوران مدیریت سعید آذری در ذوب آهن رخ داد و می تواند نقطه عطفی در عرصه مدیریت باشگاهی ایران باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 661

به "فیفا باشگاه روبین کازان را محکوم کرد، هدیه 105 هزار یورویی آذری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیفا باشگاه روبین کازان را محکوم کرد، هدیه 105 هزار یورویی آذری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید