قیمت جهانی نفت روی قله یک سال اخیر

به گزارش علی آباد جدید، فرایند افزایشی قیمت جهانی نفت روزهای اخیر که تحت تأثیر نشانه های رشد مالی آمریکا و پایبندی اوپک پلاس به محدودیت عرضه شروع شده است، در معاملات امروز بازارهای جهانی نیز ادامه پیدا کرد و قیمت هر بشکه نفت برنت با رسیدن به 59 دلار و 24 سنت، قله قیمتی یک سال اخیر را شکست.

قیمت جهانی نفت روی قله یک سال اخیر

به گزارش رویترز، بهای معاملات نفت برنت 40 سنت معادل 0.7 درصد افزایش یافت و به 59 دلار و 24 سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت در جهت ثبت شش درصد رشد هفتگی واقع شده است.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 24 سنت معادل 0.8 درصد افزایش یافت و به 56 دلار و 65 سنت در هر بشکه رسید. این شاخص در جهت رشد هفتگی حدود 9 درصد واقع شده است که عظیم ترین رشد هفتگی از اکتبر خواهد بود.

واندانا هاری، تحلیلگر انرژی در شرکت واندا اینسایتس اظهار کرد: اعتماد رو به رشد به بهبود مالی و احیای تقاضا برای نفت عامل مهمی در حمایت از قیمت ها بوده است. در حال حاضر محدودیت عرضه به دلیل کاهش یک جانبه فراوری عربستان سعودی به پشتیبانی از رشد قیمت ها یاری نموده است و نفت برنت ممکن است رکورد قیمت 60 دلار را بشکند.

بازارها از رشد بهتر از حد مطلوب سفارش ها برای کالاهای آمریکایی در دسامبر که نشانه تحکیم بخش فراوری است، دلگرم شدند و امیدوارند بسته یاری کرونایی 1.9 تریلیون دلاری که از سوی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد شده، سریعاً تصویب گردد.

مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت سی ام سی مارکت با اشاره به اوپک و متحدانش، گفت: دیسیپلین اوپک پلاس واقعاً مثبت بوده است. این گروه هفته جاری حمایت خود از کاهش عمیق فراوری را که به کاهش سطح ذخایر جهانی یاری نموده، مورد تأکید مجدد قرار داد.

این گروه باوجوداینکه برآوردش از رشد تقاضا را پایین آورده، انتظار دارد کاهش فراوری اوپک پلاس، بازار را تا انتها سال 2021 در کمبود عرضه نگه دارد.

تقاضای چین برای نفت هم به حمایت از بازار یاری نموده است. به گفته استفن اینس، استراتژیست بازار در شرکت اکسی کورپ، رهگیری نفت کش ها نشان می دهد دو نفت کش حامل نفت دریای شمال برای 22 مارس و 24 مارس به مقصد چین حرکت می نمایند.

بر اساس گزارش رویترز، آمار رسمی چهارشنبه هفته جاری نشان داد ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته به 475.7 میلیون بشکه کاهش پیدا نموده که پایین ترین سطح از مارس بوده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1584

به "قیمت جهانی نفت روی قله یک سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت جهانی نفت روی قله یک سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید