لیبی، حمله نیروهای حفتر به طرابلس پس از سرانجام نشست برلین

به گزارش علی آباد جدید، ساعاتی پس از خاتمه نشست برلین که برای خاتمه دادن به بحران لیبی و برقراری آتش بس در این کشور در آلمان برگزار شده بود، نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر به طرابلس حمله کردند.

لیبی، حمله نیروهای حفتر به طرابلس پس از سرانجام نشست برلین

با ویزای آلمان قیمت از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، نشست برلین با حضور مقامات عالی رتبه 12 کشور دنیا از جمله اعضای دائمی شورای امنیت و نمایندگان اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا و اتحادیه عرب دیروز در آلمان برگزار گردید . شرکت نمایندگان در این نشست درباره برنامه جامع برای حل بحران لیبی به توافق رسیدند و قرار شد کمیته ای برای نظارت بر فرایند آتش بس در لیبی تحت نظر سازمان ملل تشکیل و از ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به این کشور خودداری گردد.

چند ساعت پس از خاتمه نشست برلین نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه بامداد دوشنبه (امروز) به مناطقی در جنوب طرابلس حمله کردند و با نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی درگیر شدند.

درگاه خبری اخبار آفریقا با اعلام این خبر نوشت: نیروهای وابسته به ژنرال حفتر برای تسلط بر منطقه القاسی، خلاطات و سدره واقع در جنوب طرابلس با نیروهای دولت وفاق ملی درگیر شدند.

دولت وفاق ملی با انتشار بیانیه ای در صحفه خود در فضای مجازی بیان کرد: نیروهای این دولت پیروز شدند حمله نیروهای وابسته به حفتر را دفع نمایند.

دولت وفاق ملی حمله نیروهای حفتر به جنوب طرابلس را نقض آشکار مقررات آتش بس بیان کرد.

این دومین حمله ای است که نیروهای وابسته به خلیفه حفتر طی 24 ساعت گذشته به مناطق جنوب طرابلس انجام داده اند.

حمله نیروهای وابسته به حفتر به حومه طرابلس در حالی صورت گرفت که او و فایز السراج نخست وزیر دولت وفاق ملی به آلمان رفته بودند تا در نشست برلین شرکت نمایند، اما در این نشست حضور نیافتند. صدر اعظم آلمان در خاتمه نشست برلین درباره شرکت نکردن حفتر و السراج در این نشست گفت: اختلاف بین آنان خیلی زیاد بود به گونه ای که با یکدیگر سخن نمی گفتند. حفتر و السراج در دو مکان جداگانه مستقر بودند .

به نوشته تارنمای الوسط - لیبیا آنگلا مرکل توضیح داد: حفتر و السراج جزء شرکت نمایندگان در نشست برلین نبودند، اما به آلمان دعوت شده بودند تا به صورت مستقیم در جریان فرایند مذاکرات این نشست قرار بگیرند.

به گفته صدر اعظم آلمان، حفتر و السراج موافقت کردند تا نمایندگان خود را برای تاسیس کمیته نظامی در مورد برقراری آتش بس پایدار معرفی نمایند.

در همین حال، پایگاه خبری اخبار لیبیا 24 به نقل از یک دیپلمات نوشت: حفتر و السراج از فرایند نشست برلین نا امید شدند و به همین سبب بیانیه خاتمهی آن را امضاء نکردند و دیشب آلمان را ترک کردند.

این دیپلمات که خواست نامش فاش نگردد، گفت: گفت وگوی بعدی در مورد بحران لیبی در مسکو انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 15 اسفند 1398 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 797

به "لیبی، حمله نیروهای حفتر به طرابلس پس از سرانجام نشست برلین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، حمله نیروهای حفتر به طرابلس پس از سرانجام نشست برلین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید