ماهواره نظارت بر دریا توسط چینی ها آزمایش شد

به گزارش علی آباد جدید، ماهواره جدید چینی ها که با هدف نظارت بر اقیانوس ها ساخته شده است، مراحل آزمایش کارخانه ای را سپری کرد.

ماهواره نظارت بر دریا توسط چینی ها آزمایش شد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

وزارت منابع ملی چین اظهار داشت این کشور یک ماهواره جدید برای نظارت بر اقیانوس ها ساخته که HY-1D نام دارد و مراحل آزمایش های کارخانه ای را گذارنده است.

به این ترتیب این ماهواره در زمانی مناسب پرتاب خواهد شد.

HY-1D چهارمین ماهواره نظارت بر رنگ اقیانوس ها و یک ماهواره عملیاتی برای سیستم زیرساخت های فضای شهری چین است.

پیش از این ماهواره HY-1C در سال 2019 میلادی پرتاب شد. این ماهواره که از سوی آموزشگاه علوم و فناوری چین توسعه یافته بود، توسط موشک Long March - 2C به فضا پرتاب شد.

این ماهواره در نظارت بر شرایط اکولوژیک و گرمای اقیانوس های کل دنیا و آب های سواحل کشورها، مناطق، جزایر و منابع پایدار اقیانوس مورد استفاده قرار می گیرد.

گفته شده که ماهواره HY-1D به عنوان اولین ماهواره چینی با کاربرد غیرنظامی برای نظارت بر دریاها خواهد بود تا پوشش نظارتی چینی ها در سطح دنیا را افزایش دهد.

هنگامی که این ماهواره در مدار نهاده شد، اطلاعاتی راجع به رنگ اقیانوس ها و دمای آب برای منابع و محیط زیست آب های چین و جزایر این کشور فراهم خواهد نمود.

همچنین این اطلاعات ممکن است برای تسهیل پیشگیری و کاهش بلایای دریایی،استفاده پایدار از منابع دریایی، هشدار زود هنگام زیست محیطی و حفاظت از محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1104

به "ماهواره نظارت بر دریا توسط چینی ها آزمایش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره نظارت بر دریا توسط چینی ها آزمایش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید