مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه محدودسازی اختیارات نظامی ترامپ علیه ایران را تصویب کرد

به گزارش علی آباد جدید، مجلس نمایندگان آمریکا با 227 رای موافق در برابر 186 رای مخالف قطعنامه ای را که هدف از آن ممانعت از تشدید اوضاع با ایران بدون اجازه کنگره است، تصویب کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه محدودسازی اختیارات نظامی ترامپ علیه ایران را تصویب کرد

به گزارش گروه بین الملل علی آباد جدید، خبرگزاری فرانسه از تصویب نهایی قطعنامه ای در مجلس نمایندگان آمریکا اطلاع داد که بر اساس آن اختیارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای اقدام نظامی علیه ایران محدود می گردد.

بر اساس این گزارش، مجلس نمایندگان آمریکا با 227 رای موافق در برابر 186 رای مخالف این قطعنامه را که هدف از آن ممانعت از تشدید اوضاع با ایران بدون اجازه کنگره است، تصویب نموده است.

ترامپ پیش از این تهدید نموده که طرح مزبور را وتو خواهد نمود. از آنجا که این قطعنامه فاقد دو سوم آرای نمایندگان مجلسین است، وتوی آن برای ترامپ میسر است.

مجلس سنا نیز پیش از این به قطعنامه مزبور رای مثبت داده بود.

ساعتی قبل، مجلس نمایندگان به پیشبرد این قطعنامه رای مثبت داده بود. در این قطعنامه رئیس جمهور ملزم شده به استفاده از نیروهای مسلح آمریکا برای دامن زدن به تنش ها با ایران یا بخش های حکومت و ارتش این کشور انتها دهد.

مجلس نمایندگان آمریکا ماه ژانویه هم قطعنامه مشابهی به تصویب رسانده بود، اما آن قطعنامه الزام آور نبود و موازی طرح مجلس سنا به شمار نمی رفت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 956

به "مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه محدودسازی اختیارات نظامی ترامپ علیه ایران را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه محدودسازی اختیارات نظامی ترامپ علیه ایران را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید