مهاجمان سایبری در پی نفوذ به ذخیره سازهای تحت شبکه کیونپ

به گزارش علی آباد جدید، وجود سه آسیب پذیری امنیتی در محصولات ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ (QNAP)، موجب شده است تا مهاجمان بتوانند این محصولات را در اختیار گرفته و کنترل نمایند.

مهاجمان سایبری در پی نفوذ به ذخیره سازهای تحت شبکه کیونپ

مهاجمان سایبری پس از دسترسی کامل به اطلاعات ذخیره شده در ذخیره سازهای کیونپ (NAS) ، داده های ذخیره شده روی تجهیزات NAS را با شیوه خاصی رمزگذاری می نمایند.

کارشناسان شرکت کیونپ تصریح نموده اند: مهاجمان سایبری از باج افزاری با نام Qlocker استفاده نموده و با به کارگیری یکی از آسیب پذیری ها، در حال رمز کردن داده های ذخیره شده روی تجهیزات NAS ساخت این شرکت هستند.

مهاجمان Qlocker پس از اتصال به سیستم ذخیره از تحت شبکه کیونپ (NAS)، اطلاعات را در قالب فایل های 7zip به صورت فشرده رمز می نمایند. شرکت کیونپ (QNAP Systems, Inc) با انتشار به روزرسانی، سه آسیب پذیری امنیتی حیاتی (Critical) را در محصولات(NAS) ساخت خود ترمیم نموده است.

با انجام به روزرسانی توصیه شده، در چهار نسخه از تولیدات کیونپ، آسیب پذیری ها رفع شده است. اطلاعات فنی، توصیه نامه های مقابله با باج افزار Qlocker ، لیست آسیب پذیری های محصولات NAS و روش مقاوم سازی محصولات ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ ، در پایگاه الکترونیکی مرکز مدیریت راهبردی افتا دراختیار متخصصان ، کارشناسان و مدیران IT سازمان ها و دستگاه های زیرساخت حیاتی کشور قرار گرفته است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1719

به "مهاجمان سایبری در پی نفوذ به ذخیره سازهای تحت شبکه کیونپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجمان سایبری در پی نفوذ به ذخیره سازهای تحت شبکه کیونپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید