موضع روسیه درباره توافق آمریکا و طالبان، دور نهم مذاکرت ادامه دارد

به گزارش علی آباد جدید، تسنیم نوشت: وزارت خارجه روسیه گفت که برای تضمین هرگونه توافق بین آمریکا و طالبان آماده است.

موضع روسیه درباره توافق آمریکا و طالبان، دور نهم مذاکرت ادامه دارد

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجهروسیه گفت، این کشور آماده است تا به عنوان کشور ثالث در زمان انعقاد توافق آمریکا و طالبان حضور داشته باشد و یا در اجرای توافق نقش تضمین کننده را ایفا نماید.

روسیه در حالی برای تضمین توافق احتمالی بین آمریکا و طالبان اعلام آمادگی نموده که مذاکرات طرفین در دور نهم برای ایجاد یک توافق سیاسی همچنان ادامه دارد و براساس گزارش ها طالبان در این توافق خواهان خروج همه نیروهای آمریکایی از افعانستان است و در مقابل نیز واشنگتن از این گروه می خواهد تا تضمین دهد که از خاک افغانستان علیه آمریکا استفاده نخواهد شد.

با این حال و در صورتی که زلمی خلیلزاد مذاکره کننده ارشد آمریکا برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان با طالبان مشغول مذاکره است دونالد ترامپ مهم ترین محور مذاکرات برای طالبان را زیر سوال برده است.

طالبان از ابتدای شروع مذاکرات در سال گذشته همیشه بر مسئله خروج همه نظامیان آمریکایی از افغانستان پافشاری نموده اما اخیراً رئیسی جمهور در اظهاراتی گفت که حتی در صورت توافق با طالبان نیز می خواهد حضور اطلاعاتی قوی را در افغانستان حفظ کند.

ترامپ در حاشیه نشست گروه 7 نیز به رسانه ها گفت که هیچ عجله و یا جدول زمانی برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان ندارد.

کارنامه آمریکا نشان می دهد که واشنگتن قابل اعتماد نیست زیرا در سال های اخیر چندین توافقنامه بین المللی سیاسی، مالی و امنیتی با شماری از کشورهای بزرگ جهان را نقض نموده است که خروج یکجانبه از برجام و پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد با روسیه و چین را به عنوان نمونه یاد کرد.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 390

به "موضع روسیه درباره توافق آمریکا و طالبان، دور نهم مذاکرت ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع روسیه درباره توافق آمریکا و طالبان، دور نهم مذاکرت ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید