مکاتبه بی فایده با 4 عضو کابینه برای حل معضل مسکن، دولت اراده حل مشکل دارد؟

به گزارش علی آباد جدید، رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران گفت: عوارض متعدد و افزایش قیمت نهاده هایی که بیشتر آن ها دولتی است موجب افزایش قیمت تمام شده مسکن شده است.

مکاتبه بی فایده با 4 عضو کابینه برای حل معضل مسکن، دولت اراده حل مشکل دارد؟

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش علی آباد جدید به نقل از خبرگزاری تسنیم، جمشید برزگر افزود: هم اکنون در قیمت هر کیلو میله گرد، بیش از 2 هزار تومان حباب وجود دارد، بنابراین انتظار ما از دولت این است که با سیاست گذاری های درست و کنترل قیمت نهاده هایی مانند فولاد به رونق صنعت ساختمان و خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه یاری کند.

وی افزود: برای کاهش قیمت تمام شده مسکن، پیشنهاد ها و درخواست های خود را به معاون اول رئیس جمهور ارایه کردیم و معاون اول هم آن را به وزارت راه و شهرسازی ارجاع داد که وزیر راه هم این موضوع را هم به وزیر اقتصاد و هم به رئیس سازمان برنامه و بودجه فرستاد، اما در حالی که منتظر گشایشی برای کاهش قیمت تمام شده بودیم، مشاهده کردیم که عوارض جدیدی بر صنعت احداث وضع شده است.

وی با بیان اینکه صنعت ساختمان تنها حوزه ای است که 97 درصد آن توسط بخش خصوصی ساخته می گردد، گفت: بار ها اعلام نموده ایم که برطرف موانع و مسائل فرا روی این صنعت مانند قانون پیش فروش، بیمه کارگران، مالیات ماده 77 و مهمتر از همه اصلاح ساختار نظام مهندسی و اصلاح ساختار دستگاه های خدمات رسان در این حوزه باید جدی گرفته گردد.

برزگر افزود: 30 درصد بودجه شهرداری ها را صنعت احداث می پردازد، این صنعت بابت هر ماده مصرفی 9 درصد مالیات بر ارزش اضافه نموده پرداخت می نماید، علاوه بر این هزینه های قانونی که این صنعت به دستگاه های خدمات رسان پرداخت می نماید، در هر متر مربع بیش از یک میلیون تومان قیمت تمام شده ساختمان را افزایش می دهد، ضمن این که باید حفظ ارزش پول سرمایه گذاران در صنعت ساختمان نیز در اولویت باشد.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران، گفت: دولت باید منابعی تعریف کند، تا اقشار میانه یعنی تا دهک شش جامعه بتوانند صاحب خانه شوند، ابزار آن این است که ما به یاری دولت بیاییم و دولت هم قدرت خرید اقشار جامعه را افزایش دهد.

برزگر با بیان اینکه درآمد حاصل از صنعت احداث برای دولت کمتر از درآمد نفت نیست، افزود: دولت حاضر نیست در حوزه صنعت ساختمان برای اقشاری که مظلوم ترین قشر جامعه هستند، تسهیلات با سود 10 درصدی ارایه کند تا هم این اقشار صاحب خانه شوند و هم درآمد حاصله در جامعه و صنعت جاری گردد، تا با مواردی مانند رکود در صنعت ساختمان، حاشیه نشینی و حوادث غیرمترقبه به علت نبود سازه های مقاوم، روبرو نشویم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1130

به "مکاتبه بی فایده با 4 عضو کابینه برای حل معضل مسکن، دولت اراده حل مشکل دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکاتبه بی فایده با 4 عضو کابینه برای حل معضل مسکن، دولت اراده حل مشکل دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید