هشدار درباره آغاز موج جدید شیوع ویروس کرونا در اوکراین

به گزارش علی آباد جدید، نخست وزیر اوکراین با اعلام شروع موج دوباره شیوع بیماری کووید-19 و پر شدن 50 درصد ظرفیت بیمارستان ها در چند منطقه، تغییر شرایط را تنها به رعایت قوانین وزارت بهداشت از سوی مردم این کشور مرتبط دانست.

هشدار درباره آغاز موج جدید شیوع ویروس کرونا در اوکراین

به گزارش گروه بین الملل علی آباد جدید به نقل از خبرگزاری نووستی، دنیس اشمیگال نخست وزیر اوکراین اظهار داشت که در این کشور موج دیگری از شیوع عفونت ویروس کرونا در حال شروع شدن است.

وی در نشست کابینه وزراء گفت: در دو منطقه از کشور، بیش از 50 درصد بیمارستان ها از بیماران مبتلا به کووید-19 پر شده اند. پزشکان می گویند که این مسئله نتیجه عدم رعایت قوانین قرنطینه، مقررات مربوط به فاصله اجتماعی و عدم استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی است. امروز ما با شروع موج جدید شیوع ویروس کرونا داریم که باید خود را برای مقابله با آن آماده کرد.

نخست وزیر اوکراین تاکید نمود که تغییر اوضاع صرفاً به شهروندان این کشور بستگی دارد که تا چه اندازه قوانین وزارت بهداشت برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، از جمله فاصله اجتماعی و رژیم ماسک را رعایت نمایند.

در همین رابطه، کابینه وزیران اوکراین مدت زمان قرنطینه تطبیقی اعلام شده را تا تاریخ 31 جولای (10 مرداد ماه) تمدید کرد.

فرمان دولت در این رابطه در وب سایت رسمی وزارت بهداشت اوکراین منتشر شده است.

در این حکم یادآوری شده است که در دوره قرنطینه تطبیقی، کار در دستگاه های اجرایی و سایر ارگان های دولتی و محلی از ساعت 8:00 صبح و در مراکز خدمات اداری، مراکز تامین اجتماعی و ارگان های مربوط به صندوق بازنشستگی اوکراین از ساعت 10 صبح شروع می گردد.

ماکسیم استپانوف وزیر بهداشت اوکراین نیز علام کرد، در مناطقی از کشور که با گسترش قابل توجه بیماری کووید-19 روبرو هستند، اقدامات برای پیش گیری از شیوع بیشتر این عفونت، تقویت می گردد.

بر اساس آخرین اطلاعات منتشره، در اوکراین تا به امروز بیش از 34 هزار و 900 مورد تایید شده آلودگی به ویروس کرونا به ثبت رسیده است که از این تعداد 985 نفر جان خود را از دست داده اند. بیش از 16 هزار و سیصد نفر از بیماران هم از زمان شیوع این بیماری در این کشور بهبود یافته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1178

به "هشدار درباره آغاز موج جدید شیوع ویروس کرونا در اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره آغاز موج جدید شیوع ویروس کرونا در اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید