هشدار وزیر بهداشت اتریش درباره وقوع پاندمی در پاندمی

به گزارش علی آباد جدید، وزیر بهداشت اتریش با توجه به شمار روزافزون موارد ابتلا به ویروس های جهش یافته در کشور درباره وقوع پاندمی در پاندمی هشدار داده و مخالفان قواعد ضد کرونایی هم در وین اتریش اعتراض کردند.

هشدار وزیر بهداشت اتریش درباره وقوع پاندمی در پاندمی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه اتریشی کوریر، رادولف آنشوبر، وزیر بهداشت اتریش با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان و موارد بیشتر ویروس های جهش یافته درباره وقوع یک پاندمی در پاندمی هشدار داده و گفته است که در عرض چند هفته ویروس انگلیسی در کشور غالب شده است. ویروس جهش یافته انگلیسی حدود 58.4 درصد تمام مبتلایان به کرونا در این کشور را در حال حاضر آلوده نموده است.

وزیر بهداشت اتریش تاکید نمود که برای کشورش این میزان تسلط ویروس انگلیسی خبر خوبی نیست. به گفته وی بر اساس ارزیابی های فعلی این ویروس بسیار مستری تر از ویروس مادر است که در اتریش 23 درصد مبتلایان را درگیر می نماید.

وی تاکید نمود: هر چقدر شیوع ویروس انگلیسی در کشور بیشتر می گردد به همان میزان خطر ابتلا به این ویروس افزایش می یابد.

آنشوبر با توجه به شرایط فعلی در کشور از شهروندان خواست قواعد حمایتی در برابر این ویروس را رعایت نمایند و فاصله ایمنی را حفظ نموده و ارتباطات را به حداقل کاهش دهند.

وی از بهبود احتمالی اوضاع بعد از عید پاک در کشور با توجه به افزایش شمار واکسیناسیون ها و اقامت های کم تر در فضاهای بسته و افزایش دمای هوا خبر داده است.

پلیس اتریش بعد از ظهر شنبه در وین اعتراضات گسترده ای علیه اقدامات کرونایی را منحل کرد. در جریان این اعتراضات چندین نفر دستگیر شدند. در بین معترضان اتوبوس های مسافرتی با شرکت نمایندگانی از خارج از وین هم حضور داشتند. معترضان بنرهایی در دست داشتند که در آن خواهان کناره گیری صدر اعظم کشورشان بودند.

پلیس مرتبا کنترل می کرد که آیا معترضان از ماسک استفاده می نمایند و فاصله ایمنی را رعایت می نمایند. بعضی از سیاستمداران احزاب افراطی اتریش هم برای این اعتراضات فراخوان زده بودند.

بر اساس جدیدترین آمارهای رسمی در عرض 24 ساعت حدود 2557 نفر جدید به مبتلایان به کرونا در کشور اتریش اضافه شده و 25 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

از زمان آغاز این بحران هم تا به حال حدود 4727871 نفر در اتریش به کرونا مبتلا شده و 8694 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1632

به "هشدار وزیر بهداشت اتریش درباره وقوع پاندمی در پاندمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر بهداشت اتریش درباره وقوع پاندمی در پاندمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید