وزیر دفاع آمریکا: از گام سوم کاهش تعهدات ایران در برجام متعجب نشدیم

به گزارش علی آباد جدید، وزیر دفاع آمریکا در نشست خبری مشترک با همتای فرانسوی خود گفت از نقض برجام و اقدامات تازه ایران در این زمینه متعجب نشده ایم.

وزیر دفاع آمریکا: از گام سوم کاهش تعهدات ایران در برجام متعجب نشدیم

به گزارش گروه بین الملل علی آباد جدید، وزرای دفاع آمریکا و فرانسه امروز شنبه در پاریس دیدار و درباره مسائل مختلف از جمله مساله خلیج فارس و تنگه هرمز رایزنی کردند.

فلورنس پارلی وزیر دفاع فرانسه در نشست خبری با مارک اسپر همتای خود گفت: ما در مورد طرح های نهایی اروپا و آمریکا برای حمایت از امنیت کشتیرانی در خلیج فارس گفت و گو کردیم.

باید تمام کوشش خود را برای کاهش تنش و همچنین امنیت کشتیرانی آزاد در خلیج (فارس) به کار ببندیم

بارلی اضافه نمود که باید همه کوشش خود را برای کاهش تنشها در خلیج فارس و تضمین امنیت دریانوردی در خلیج فارس به کار ببندیم.

بارلی همچنین گفت که درباره مساله روسیه و همکاری میان دو طرف درباره امنیت سایبری نیز بحثهایی اجرا شده است.

وزیر دفاع آمریکا نیز گفت: امنیت کشتیرانی و دریانوردی یکی از اولویتهای ما است و از دیگر کشورها می خواهیم که برای مقابله با تهدید ایران به ما بپیوندند.

مارک اسپر در این نشست در پاسخ به سوالی درباره کاهش تعهدات برجامی ایران در گام سوم گفت: ما از اقدامات تازه ای که ایران برداشته و نقض برجام متعجب نشده ایم.

فلورنس بارلی نیز در پاسخ به همین سوال تاکید نمود که ما کوشش می کنیم ایران را به سمت تعهد به برجام سوق دهیم.

روز آدینه یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا گفته بود: مارک اسپر وزیر به همراه فلورنس پارلی همتای فرانسوی خود روز شنبه درباره چگونگی هماهنگی بین پاریس و واشنگتن در زمینه آنچه که تضمین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز خوانده شده رایزنی خواهند کرد.

فرانسه مشارکت در ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا در خلیج فارس را رد نموده است اما در عین حال به دنبال ایجاد طرحی مشابه با راهنمایی و شراکت خود کشورهای اروپایی است.

بارلی و اسپر جزئیات بیشتری درباره طرح ائتلاف دریایی خود و زمان شروع آن و اینکه از چه امکاناتی قرار است در این عملیاتها استفاده نمایند ارائه نکردند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 423

به "وزیر دفاع آمریکا: از گام سوم کاهش تعهدات ایران در برجام متعجب نشدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا: از گام سوم کاهش تعهدات ایران در برجام متعجب نشدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید