پارسایی: جلوی بحرانی تر شدن شیوع کرونا در کشور گرفته گردد

به گزارش علی آباد جدید، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خواهان این شد که با آموزش درست به مردم جلوی بحرانی تر شدن شیوع کرونا در کشور گرفته گردد.

پارسایی: جلوی بحرانی تر شدن شیوع کرونا در کشور گرفته گردد

بهرام پارسایی در گفت وگو با علی آباد جدید، اظهار کرد: در خصوص ویروس کرونا سازمان بهداشت جهانی در اوایل شیوع آن در چین برای جهان شرایط اضطراری گفت و بعد از آن ما شاهد مدیریت موضوع در نقاط مختلف جهان بودیم اما متاسفانه به هر دلیلی که قابل توجیه نیست پرواز یکی از ایرلاین های ایرانی به چین ادامه پیدا کرد و حتی مسافران کشورهای دیگر توسط ایرلاین ایرانی جابجا شدند. در این زمینه هشدارها جدی گرفته نشد و سهل انگاری بسیار واضح است.

وی معتقد است: منفعت طلبی یک ایرلاین داخلی یا سیاست های غلط سازمان هواپیمایی و همچنین جدی نگرفتن هشدارهای سازمان بهداشت جهانی باعث شد ویروس کرونا به ایران هم بیاید. با توجه به اینکه ابتلای به این ویروس در کشورهای همسایه گزارش نشده بنابراین این ویروس به وسیله پروازها وارد کشور شده است و معین نیست چه زمانی ویروس به ایران آمده است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه تعداد تلفات کرونا در ایران بیش از کل جهان منهای چین است، ابراز عقیده کرد: این موضوع اول جدی گرفته نشد و بعد هم سهل انگاری صورت گرفت و عدم مدیریت مرزهای هوایی و ورودی های کشور موجب شد تاوان آن گریبانگیر مردم و کشور گردد.

پارسایی ادامه داد: وقتی در جهان در خصوص کرونا وضع اضطراری اعلام شده چرا در ایران محدودیت هایی مثل چین اعمال نمی گردد. چرا ما از تجربه چین استفاده نمی کنیم. چین شهر ووهان را با 20 میلیون نفر جمعیت قرنطینه کرد و به عنوان یک کشور توسعه یافته توانست در 10 روز یک بیمارستان برای درمان این بیماری بسازد ولی ما این موضوع را رها نموده ایم. وقتی این موضوع در سطح کلان جدی گرفته نشده مردم هم آن را جدی نمی گیرند.

وی با طرح این سوال که چه تدابیری برای کنترل کرونا و قرنطینه کردن بعضی شهرهای آلوده اتخاذ شده؟ اضافه نمود: جامعه پزشکی که همواره در قبال سلامت مردم احساس مسئولیت کردند امروز مسئولیتشان بیش از همواره است. آنها می توانند در این زمینه اطلاع رسانی نمایند و هشدار دهند. چرا که این موضوع با جان مردم سر و کار دارد. اگر هم کسانی هستند که می گویند موضوع آنطور که گفته می گردد خطرناک نیست می توانند با خانواده هایشان در اماکن عمومی حضور پیدا نمایند. ویروس کرونا در کشور بزرگی مثل چین با آن توانمندی ها هنوز کنترل نشده و ابتلای تعدادی از هموطنانمان به این ویروس از این جهت بسیار نگران نماینده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: باید با آموزش صحیح به مردم جلوی بحرانی تر شدن این شرایط گرفته گردد. بعضی با این توجیه که این موضوع باعث ایجاد نگرانی در مردم می گردد ممکن است به دنبال محدودیت اطلاع رسانی در این زمینه باشند ولی باید بدانیم که ساده انگاری و عدم اطلاع رسانی و مدیریت جدی و بسنده کردن به شعار در این زمینه کشور را با بحران روبرو خواهد نمود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 در خاتمه گفت: امیدواریم برای یکبار هم که شده با افرادی که سهل انگاری آنها موجب انتقال این ویروس به کشور و به خطر افتادن سلامتی مردم شده برخورد گردد و آنها جوابگوی خطای بزرگشان باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 894

به "پارسایی: جلوی بحرانی تر شدن شیوع کرونا در کشور گرفته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارسایی: جلوی بحرانی تر شدن شیوع کرونا در کشور گرفته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید