پرتغالی ها ماسکی ساختند که ویروس کرونا را غیرفعّال می نماید

به گزارش علی آباد جدید، دانشمندان پرتغالی اعلام کردند نوعی ماسک تنفّسیِ قابل شستشو طرّاحی نموده اند که ویروس کرونا هنگام برخورد با روکشِ ویژهٔ آن غیرفعّال می گردد.

پرتغالی ها ماسکی ساختند که ویروس کرونا را غیرفعّال می نماید

به گزارش یورونیوز، اعضای تیم سازندهٔ این ماسک می گویند که اثر ضدّ ویروس آن حتی پس از 50 بار شستشو همچنان ثابت باقی می ماند.

پدرو شیماس، ویروس شناس در مؤسسهٔ دانش پزشکی لیسبون، و عضو گروه طرّاح این ماسک به یورونیوز می گوید روکش خاصی که در پارچهٔ این ماسک تزریق شده، ظرف نیم ساعت پس از نشستن ویروس بر روی آن، 99 درصد از واحد های سرایت کنندهٔ ویروس را جذب می نماید.

وی می افزاید: اما این هم فقط یک وسیلهٔ دیگر است که در کنار فاصلهٔ فیزیکی می تواند یاریگر باشد، یعنی این ماسک نوعی فاصلهٔ شیمیایی (میان فرد و ویروس) ایجاد می نماید.

کارشناسان می گویند ویروس کرونا، به وسیله قطرات درشت مایع که حدود یک میلیمتر قطر دارند منتقل می گردد، بنابراین هرگونه مانعی که جلوی نفوذ چنین قطراتی را به دستگاه تنفسی بگیرد مؤثر است.

مؤسسهٔ پاستور فرانسه، پیش از این تأیید نموده بود که مادّهٔ محافظِ به کار رفته در این ماسک، در برابر شماری از ویروس ها از جمله ویروس آنفلوانزای خوکی مؤثر است.

همچنین بنابر اعلام تیم سازنده، پارچهٔ این ماسک استاندارد بین المللیِ اکو-تکس را دریافت نموده و استفاده از آن هیچ گونه ضرر یا عوارض جانبی ندارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1245

به "پرتغالی ها ماسکی ساختند که ویروس کرونا را غیرفعّال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتغالی ها ماسکی ساختند که ویروس کرونا را غیرفعّال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید