پیروزی تاریخی بوریس جانسون در انتخابات انگلیس، قطار برگزیت روی ریل افتاد

پیروزی بوریس جانسون در انتخابات انگلیس هم از لحاظ تاریخی برای حزب او بی سابقه بود و هم به او اختیار عمل لازم برای پیش بردن برگزیت را داد.

پیروزی تاریخی بوریس جانسون در انتخابات انگلیس، قطار برگزیت روی ریل افتاد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آخرین نتایج به دست آمده از انتخابات سراسری انگلیس از پیروزی تاریخی حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون، نخست وزیر فعلی این کشور خبر می دهند.

رسانه های انگلیس می گویند نتایج اعلام شده برای حوزه های انتخاباتی نشان می دهد محافظه کاران تا به حال از 650 جایگاه مجلس عوام انگلیس 359 کرسی تصاحب نموده اند. رسانه دولتی انگلیس، بی بی سی، پیش بینی نموده با کامل شدن شمارش آرا این رقم سرانجام به 363 کرسی خواهد رسید.

این ارقام، پیروزی حزب محافظه کار را به یک پیروزی تاریخی در انگلیس از زمان نخست وزیری مارگارت تاچر در سال 1987 تبدیل می نماید. جانسون در نطقی در جمع هوادارانش گفت که این پیروزی از زمانی که خیلی از آنها هنوز متولد نشده بودند، سابقه نداشته است.

از طرف دیگر، نتیجه فعلی با اعطای اکثریت قاطع به بوریس جانسون در مجلس عوام به وی اجازه می دهد سرانجام قطار برگزیت را که مدت ها بلاتکلیف و متوقف مانده بود به حرکت درآورد.

اصلی ترین رقیب جانسون یعنی جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس 203 کرسی تصاحب نموده است. نتیجه رقم خورده برای حزب کارگر از انتخابات قبلی انگلیس در اواخر سال 2017 ضعیف تر است و حزب کوربین تا به حال 59 کرسی را نسبت به آن انتخابات از دست داده است.

در میان احزاب کوچکتر، حزب ملی اسکاتلند عملکرد بهتری نسبت به انتخابات قبلی ایفا کرد و 59 کرسی به دست آورد، یعنی 13 جایگاه بیشتر از انتخابات قبلی. حزب لیبرال دموکرات که هوادار ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا بود تنها 11 جایگاه به دست آورد.

نتیجه بر حسب درصدها نشان می دهد حزب بوریس جانسون تا به حال حائز 43.6 درصد آرا شده و حزب کارگر 32.3 درصد. اختلاف 11.3 درصدی در میزان آرا از سال 1987 برای محافظه کارها بی سابقه بوده است.

جانسون صبح آدینه در جمع هوادارانش گفت که نتایج انتخابات به دولت او اختیار جدیدی برای اجرای برگزیت می دهند. کوربین پیشنهاد نموده بود در صورت پیروزی در انتخابات یک همه پرسی جدید برای برگزیت برگزار خواهد نمود. جانسون گفت: ما به همه این تهدیدهای رقت انگیز برای برگزاری یک همه پرسی دیگر سرانجام دادیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 23 دی 1398 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 654

به "پیروزی تاریخی بوریس جانسون در انتخابات انگلیس، قطار برگزیت روی ریل افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی تاریخی بوریس جانسون در انتخابات انگلیس، قطار برگزیت روی ریل افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید