پیشنهادی جدید برای بازار مسکن ، مسکن ارزان برای خانواده های نیازمند

به گزارش علی آباد جدید، ششم شهریور ماه سال جاری بود که یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی برای خودرودارکردن خانواده های نیازمند اطلاع داد و گفت که در این طرح تامین خودرو برای هر خانوار پنج دهک پایین پیش بینی شده است. هر چند که طرح خودرو رایگان بعدها تکذیب شد اما حالا طرح عرضه مسکن ارزان به خانواده های نیازمند مطرح است که فاز نخست آن قرار است در قم اجرا گردد. با این شرایط این سوال ایجاد می گردد که اجرای این طرح چقدر جدی است؟

پیشنهادی جدید برای بازار مسکن ، مسکن ارزان برای خانواده های نیازمند

جهت دریافت خدمات قیمت آلاچیق سیمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

در همین حال دبیر انجمن انبوه سازان قم از عرضه خانه ارزان به خانواده های نیازمند قمی اطلاع داد و در این رابطه به علی آباد جدید گفت: انجمن انبوه سازان قم پیشنهادی را مبنی بر عرضه مسکن برای دهک های یک تا سه جامعه به دولت پیشنهاد داده است. چنانچه دولت این پیشنهاد را قبول کند؛ مسکن با قیمت مناسب را به خانواده های نیازمند جامعه ارائه می گردد!

محمدعلی ربانی درباره چگونگی اجرای طرح خانه های ارزان قیمت افزود: درباره عرضه خانه های ارزان قیمت به خانواده های نیازمند پیشنهادی به دولت مبنی بر اصلاح قیمت عوارض شهرداری، انشعابات، خدمات فنی و مهندسی و سازمان تامین اجتماعی داده ایم؛ چنانچه این موارد اصلاح گردد؛ مسکن متری سه میلیون تومان را به مردم عرضه می کنیم.

او افزود: دولت چنانچه بر فاکتورهایی همچون مصالح ساختمانی، لوله پلیکا، آهن آلات و … نرخ ترجیحی اعمال کند قطعا قیمت مسکن برای مصرف نمایندگان کمتر از سه میلیون تومان تمام می گردد. یعنی با قیمت گذاری دستوری بر قیمت مصالح ساختمانی قیمت خانه به متری دو میلیون و 500 هزار تومان هم خواهد رسید.

هزینه ساخت مسکن ملی چقدر آب می خورد؟

ربانی با اشاره به ساخت مسکن ملی اظهار کرد: ساخت این مسکن ها برای اقشار کم درآمد در حالی است که هزینه ساخت مسکن ملی با احتساب عوارض، انشعابات و محوطه سازی برای مردم متری پنج میلیون تومان تمام می گردد و البته که مسکن ملی نیز برای دهک های چهار به بالا در نظر گرفته شده است. یعنی مردم برای خرید یک خانه 100 متری باید 500 میلیون تومان هزینه نمایند؛ این درحالی است که با طرح جدید مسکن برای اقشار کم درآمد قیمت هر متر خانه به متری دو میلیون و 500 هزار تومان می رسد.

براساس این گزارش؛ در آینده باید دید که دولت نسبت به خانه دار شدن اقشار آسیب پذیر چه واکنشی نشان خواهد داد. آیا با افزایش قیمت مصالح ساختمانی اجرای طرح عرضه مسکن ارزان به خانواده های نیازمند امکان پذیر هست یا خیر؟

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 1230

به "پیشنهادی جدید برای بازار مسکن ، مسکن ارزان برای خانواده های نیازمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادی جدید برای بازار مسکن ، مسکن ارزان برای خانواده های نیازمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید