خانه هایی شبیه پادگان در تهران ، تخطی از دستورالعمل نما جرم محسوب گردد

به گزارش علی آباد جدید، مهدی چمران در جریان آنالیز مصوبه ای برای بهبود سیما و منظر شهری گفت: امیدوارم این مسئله سبب گردد تا بعضی نماها که مانند ساختمان های پادگان های نظامی شده اند، شرایط شان بهبود پیدا کند.

خانه هایی شبیه پادگان در تهران ، تخطی از دستورالعمل نما جرم محسوب گردد

به گزارش خبرنگاران آنلاین، اعضای شورای شهر تهران ظهر امروز لایحه دستورالعمل طراحی توده ساختمان های پهنه سکونت بر اساس پاکات حجمی را مورد آنالیز قرار دادند.

حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در تشریح این لایحه گفت: موضوعات بسیاری به ارتقاء سیما و منظر شهری در تهران یاری می نماید و در این لایحه سعی کردیم که فضای خلاقانه ای را برای معماران در راستای شکل گیری فضای زیبا در ساختمان های تهران ایجاد کنیم.

او با بیان اینکه به عنوان مثال در راستای جلوگیری از قطع درختان با تصویب این لایحه معماران می توانند طراحی های خلاقانه داشته باشند، اضافه نمود: قطعا این اقدام در کیفیت و منظر شهری ارزشمند است.

بهبودکیفیت ساخت

مهدی عباسی عضو شورای شهر نیز در واکنش به این لایحه با تاکید بر اینکه این لایحه برای همه ساختمان های تهران موضوعیت ندارد و ممکن است در بعضی ساختمان ها به علت نوع نگاه معمارانه، بخشی از پلاک های در حال ساخت، استقبال نمایند، توضیح داد: این نوع معماری کیفیت فضای ساخت را افزایش می دهد و همانطور که گفتم برای همه عمومیت ندارد.

مهدی چمران نیز با انتقاد به شرایط نمای بعضی ساختمان ها گفت: امیدوارم این مسئله سبب گردد تا بعضی نماها که به مانند ساختمان های پادگان های نظامی شده اند، شرایط شان بهبود پیدا کند، هر چند که باید این مسئله به طور دقیق آنالیز و هر گونه تخطی جرم محسوب گردد، نه اینکه هر فردی، هر کاری در حوزه نمای ساختمان انجام داد، بگویند که این در شورای شهر تصویب شده است.

نهایتا اعضای شورای شهر تهران با رأی حداکثری موافق خود دستورالعمل طراحی توده ساختمان های پهنه سکونت بر اساس پاکات حجمی را تصویب کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 آذر 1401 بروزرسانی: 6 آذر 1401 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2266

به "خانه هایی شبیه پادگان در تهران ، تخطی از دستورالعمل نما جرم محسوب گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه هایی شبیه پادگان در تهران ، تخطی از دستورالعمل نما جرم محسوب گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید