علم و تکنولوژی

ظرفیت فراوری گرافن برای تامین احتیاج رو به رشد بازار دنیا افزایش یافت

یکی از شرکت های کانادایی در حال افزایش ظرفیت فراوری گرافن خود است تا احتیاج فزاینده بازار را طی یک دهه آینده پاسخ دهد.

27 شهریور 1399

مجموع فروش اوراق بدهی دولت به 42 هزار میلیارد تومان رسید

خبرنگاران : بانک مرکزی ضمن اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی (31 تیر ماه 1399)، از اطلاع رسانی درخصوص فهرست اوراق عرضه شده در حراج جدید (مورخ 7 مرداد سال 1399)، طی اطلاعیه ای جداگانه خبر داد.

24 شهریور 1399

7 راهبرد کلان سند توسعه گردشگری

معاون گردشگری کشور ضمن تشریح راهبردها و سیاست های کلان سند راهبردی توسعه گردشگری کشور به تدوین برنامه اقدام ملی و طرح جامع توسعه گردشگری استان در راستای اجرایی شدن این سند اشاره نمود.

23 شهریور 1399

کاهش آلاینده های خودروها با نانوفیلترهای محققان کشور

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان دستگاه های صنعتی تولید نانوالیاف را برای ساخت فیلترهای هوای خودروها تولید کردند که علاوه بر کاهش آلاینده های هوا موجب کاهش مصرف سوخت می شوند.

23 شهریور 1399

حسگرهای هوشمند مدیریت مصرف آب کشاورزی را تسهیل می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، حسگرهای یادشده با ارسال اطلاعات خود برای یک نرم افزار تحلیل گر هوشمند به مصرف بهینه آب در زمین های کشاورزی یاری می نمایند و این امر موجب می گردد هم کیفیت محصولات کشاورزی حفظ و هم آب کمتری مصرف گردد.

19 شهریور 1399

500 هزار گوشی همراه معطل در گمرک را آزاد کنید، وقفه 3 ماهه در ترخیص موبایل

رئیس هیأت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل با بیان اینکه 500 هزار گوشی همراه از ابتدای سال تا کنون در گمرک آزاده نشده است، گفت: با توجه به اوضاع نابسامان شرایط بازار موبایل و برای تأمین نیاز مردم باید هرچه سریع تر تلفن های همراه انبار...

18 شهریور 1399

کوتاهی ژاپن برای محافظت از دانشجویان در برابر کرونا

مقام آموزش عالی ژاپن می گوید: دولت و دانشگاه ها اقدامات لازم و کافی را انجام نمی دهند تا دانشجویان در برابر کووید 19 در امان باشند.

17 شهریور 1399

فارس من، سهمیه کنکور مدال آوران المپیاد سلول های بنیادی در حال آنالیز است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اختصاص سهمیه کنکور برای مدال آ وران المپیاد سلول های بنیادی در حال کارشناسی است.

15 شهریور 1399

فوت دو دانشجو و دو استاد دانشگاه علامه بر اثر کرونا

معاون دانشجویی دانشگاه علامه از فوت 4 دانشجو و استاد این دانشگاه به دلیل ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

13 شهریور 1399

ارائه تسهیلات به شرکتهای فناور با هدف جلوگیری از تعطیلی و تعدیل

مهدی کشمیری در تبادل نظر با خبرنگاران، با اعلام اینکه به تازگی برنامه ای در راستای یاری به شرکتهای فناور عظیم آسیب دیده از کرونا تصویب شده است، اظهار کرد: قرار است تسهیلاتی (سرمایه در گردش) به این شرکت ها پرداخت گردد که سقف آن 8 میلیارد تومان در نظر گرفته...

8 شهریور 1399

آکادمی اسکار 2020 این ستاره ها را نادیده گرفت

روزنامه هفت صبح: راستا بازیگران تا نامزدی اسکار بسیار طولانی است. در حقیقت طولانی تر از این که فقط یک بازی فوق العاده از خودشان روی پرده سینما نشان بدهند. اینکه نامزد جایزه اسکار شوید، مستلزم کمپین های گسترده ای از سوی استودیو ها و البته شور اصیل و واقعی...

7 شهریور 1399

7 نماد مشهور و شناخته شده همراه با معنی و ریشه آن ها

خبرنگاران: حرف زدن و صحبت کردن امروزی، با گذشته تفاوت زیادی دارد و بسیاری از چیز ها تغییر کرده است. در حال حاضر با با استفاده از علامت ها و علائم اختصاری با یکدیگر ارتباط برقرار می کنیم و کلمات کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

5 شهریور 1399

سرمایه گذاری در هوش مصنوعی 5 برابر می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت از توسعه فناوری هوش مصنوعی یکی از اولویت هایی است که در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می گردد. یک فناوری پیچیده و کاربردی که قرار است با کوشش زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور...

4 شهریور 1399

خاکی صدیق: دانشگاه ها می توانند 15 شهریور ترم تحصیلی جدید را شروع نمایند ، استمرار آموزش های الکترونیکی در نیمسال جدید

معاون آموزشی وزارت علوم بیان نمود: آغاز فعالیت دانشگاه ها از 15 شهریورماه یک معیار زمانی است که حول آن دانشگاه ها می توانند تاریخ آغاز ترم تحصیلی خود را اعلام نمایند.

3 شهریور 1399

گسترش علمی بدون دیپلماسی علم و فناوری امکان پذیر نیست، باید در دیپلماسی علمی سرمایه گذاری کنیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری معتقد است که گسترش علمی بدون دیپلماسی علم و فناوری امکان پذیر نیست؛ چراکه گسترش علم مبنای توسعه کشور است و اگر به اقتصاد مقاومتی اعتقاد داریم، باید در دیپلماسی علمی سرمایه گذاری کنیم.

2 شهریور 1399

برنامه مسابقات نمایندگان فوتبال کرمان در لیگ دسته یک معین شد

برنامه مسابقات نمایندگان فوتبال استان کرمان با حریفان خود در لیگ دسته یک کشور معین شد.

22 مرداد 1399

تنها استارتاپ ایرانی منتخب در COLLISION 2020 کانادا

در کنفانس COLLISION که یکی از مهم ترین رویدادهای استارت آپی در دنیا است، سال جاری از ایران تنها، استارت آپ ترابرنت حضور دارد، به علاوه ترابرنت به عنوان یکی از استارت آپ های منتخبِ کنفرانس در حوزه Autotech معرفی شده است. ترابرنت اولین شرکت لجستیکی هوشمند ایرانی...

20 مرداد 1399

جلسه دیدار سرپرستان جدیدالانتصاب واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با دکتر طهرانچی برگزار گشت، بنیانیان: دانشگاه کارآفرین و تمدن ساز از اهداف سند دانشگاه اسلامی است

جلسه دیدار سرپرستان جدیدالانتصاب واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با دکتر طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گشت.

20 مرداد 1399

شرایط پذیرش در دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی اعلام شد ، برگزاری آزمون کتبی 23 مرداد

مرکز سنجش اموزش پزشکی، شرایط عمومی و تخصصی و نحوه ثبت نام در آزمون دوره پذیرش در دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی اعلام شد.

18 مرداد 1399

دانشمندان با عکس جدید سیاره مشتری راز معمای آن را فاش کردند!، تصاویر

در نمایش باورنکردنی توسط کار گروهی، چندین سازمان با یکدیگر همکاری کرده اند تا دیدگاه ما نسبت به سیاره مشتری را مانند سایر سیارات تغییر دهند.

14 مرداد 1399
تعداد: (193)