مقالات گردشگری

فضانوردان آپولو چه چیزهایی را در سطح ماه باقی گذاشتند؟

به نظرتان وجه مشترک مواردی که در ادامه می خوانید چیست؟ پرچم آمریکا، سه توپ گلف، یک عکس خانوادگی و چندین بسته ادرار و مدفوع. شاید عجیب به نظر برسد اما این ها چیزهایی است که فضانوردان ماموریت آپولو بین سال های 1969 تا 1972 در سطح ماه باقی گذاشتند.

2 شهریور 1398

سفر به گیلان، شهر غذاهای خاص!

اگر مهمترین تفریح زندگیان غذا خوردن است، حتما این گزارش را بخوانید! سفری دلچسب به گیلان، شهر غذاهای رنگارنگ و با عطر و بویی تکرار نشدنی.

18 مرداد 1398

راه دسترسی به امام زاده باباسیف الدین (ع) دره شهر احداث می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از ایجاد راه دسترسی به امام زاده باباسیف الدین ارمو واقع در شهرستان دره شهر خبر داد.

18 مرداد 1398

بوتان؛ کشوری که هیچ بی خانمانی ندارد!

خبرنگاران - ترجمه از الهام مظفری: این کشور زیبا و اسرارآمیز بین هند و چین واقع شده و تا سال 1974 به روی گردشگران بسته بود. اما امروزه همه کسانی که آماده عبور از تشریفات بسیار هستند و پول کافی دارند می توانند از بوتان دیدن نمایند؛ و اگرچه مرز ها باز هستند،...

12 مرداد 1398

قیمت بلیت قطارهای حومه ای، بین شهری و پرسرعت اعلام شد

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا بیان کرد که با شروع پیش فروش بلیت قطارهای مسافری از 19 خرداد ماه امسال شاهد افزایش 22 درصدی قطعی قیمت بلیت قطارهای بین شهری تهران - مشهد، افزایش متوسط 22 درصدی سایر قطارها در مسیرهای به جز تهران - مشهد و افزایش 22 درصدی قطعی...

8 مرداد 1398

تشکل های مردم نهاد برای موفقیت و رشد باید مورد حمایت قرار گیرند

سازمان های مردم نهاد به دلیل وابسته نبودن به نهادهای حاکمیتی و عمومی، ملاحظات معمول بین دستگاهی را در اقدامات و فعالیت های خود ندارند و می توانند به عنوان وجدان بیدار عموم و بازوی توانمند دولت فعالیت نمایند؛ بنابراین نیازمند حمایت های قانونی برای توسعه...

8 مرداد 1398

عبادی پور: ثابت می کنیم تیم ملی والیبال ایران بهترین تیم آسیا است

به گزارش خبرنگاران، میلاد عبادی پور دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران گفت: خدا را شکر با وجودیکه یک سفر طولانی داشتیم اما دیروز در نخستین جلسه تمرین آمادگی خوبی را از بازیکنان را شاهد بودیم. مسابقات پیش رو یک تورنمنت سنگین است و باید با آمادگی ظاهر شویم....

5 مرداد 1398

معروف شدن بیشتر یزد با خبر نیویورک تایمز

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از رشد 27 درصدی گردشگران خارجی فروردین ماه سال جاری اطلاع داد.

30 تیر 1398

وزیر ارتباطات به کرمان می رود

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد آذری جهرمی که صبح فردا راهی کرمان می گردد ابتدا در جلسه کارگروه سلامت استان برای پیگیری پروژه نسخه ها و ارجاع الکترونیکی پرونده های پزشکی حاضر می گردد.

24 تیر 1398

پوتین: غربی ها نباید ارزش های خود را بر سایر ملل تحمیل نمایند

رئیس جمهوری روسیه ضمن مخالفت با ادعای رهبری واحد دنیای از سوی بعضی کشورهای غربی، از برخورد آنها و استفاده از روش های تهدید، تحریم و اعمال فشار برای تحمیل ارزش ها و دیدگاه های خود بر سایر کشورها و ملل دنیا بشدت انتقاد کرد.

21 تیر 1398

چین مخالف تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران است

وزارت بازرگانی چین اعلام نمود: چین مخالف تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران است و محدودیت صادرات نفت ایران فقط نوسان بازارهای جهانی انرژی را تشدید می نماید.

15 تیر 1398

شیراز سرافراز در میهمان نوازی، از اسکان تا غذا و سرویس موبایل رایگان

حادثه غریبی بود، سیل را می گویم، شهروندی نبود که با دیدن صحنه های دلخراش حادثه پنج فروردین شیراز، دلش نلرزد و اشکش را از دیده جاری نکند؛ حادثه ای که جان باختن 18 هموطن و مصدومیت ده ها نفر را به دنبال داشت؛ اما آنچه ماندگار شد و رنگ از روی تمام مصائب برد،...

9 تیر 1398

راهنمای خرید لوازم سفر

در این راهنمای خرید لوازم سفر نکاتی کلیدی را در مورد انتخاب بهتر لوازم سفر مطرح نموده ایم تا بتوانید به یاری آن بهترین گزینه ها را از میان محصولات مختلف انتخاب کنید.

6 تیر 1398

آغاز روند توزیع پاسپورت به صورت آنلاین در افغانستان

اداره آسان خدمت وزارت مخابرات افغانستان در همکاری با وزارت امور داخله/ کشور امروز (سه شنبه 21 حوت) برنامه توزیع آنلاین پاسپورت را افتتاح کرد.

5 تیر 1398

معاون رئیس جمهوری از غرفه کهگیلویه و بویرا حمد در نمایشگاه گردشگری تهران بازدید کرد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور از غرفه کهگیلویه و بویرا حمد در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران بازدید کرد.

23 خرداد 1398

حمام و فاضلاب شهری دوره سلجوقی از زیر خاک شهر ری بیرون آمد

عملیات گودبرداری یک آپارتمان در مرکز شهرری منجر به کشف آثار و فضای معماری دوره سلجوقی شد .

18 خرداد 1398

میزان اقامت مسافران در 10 ماهه سال جاری 14 درصد افزایش داشته است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: میزان اقامت مسافران در 10 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 افزایش داشته است.

17 خرداد 1398

سفری فرح بخش به اقامتگاه های بوم گردی و روستایی گلستان

اماکن اقامتی روستایی گلستان با داشتن معماری خاص و سبک زندگی و غذاهای سنتی متفاوت در ایام سال و به ویژه ایام نوروز میزبان گردشگران و مسافران است.

15 خرداد 1398

غایب غیرموجه اردوی تیم ملی وزنه برداری در باکو

پدر سعید علی حسینی دلیل غیبت او در اردوی اخیر تیم ملی وزنه برداری را سفر این وزنه بردار دسته فوق سنگین به کشور آذربایجان مطرح نمود.

9 خرداد 1398

ترامپ سفر هیئت آمریکایی به داووس را هم کنسل کرد

رئیس جمهوری آمریکا سفر هیاتش به داووس سوئیس برای شرکت در نشست مجمع اقتصاد جهانی را هم لغو کرد.

8 خرداد 1398
تعداد: (32)