پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 25 فروردین 1401

به گزارش علی آباد جدید، امروز آسمان تهران نسبتا آفتابی است و دما در طول شب از شانزده درجه به مرور و در طول روز به بیست و نه درجه می رسد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 25 فروردین 1401

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران نسبتا آفتابی و در بعضی ساعات ابری پیش بینی می گردد. فردا 25 فروردین 1401 آسمان ابری خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد پیش بینی می گردد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 28 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (25 فروردین ماه) ابری با حداقل دمای 18 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (26 فروردین ماه) تا حدودی آفتابی با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (26 فروردین ماه) ابری و توام با رعد و برق با حداقل دمای 12 درجه و با حداکثر دمای 23 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

میانگین 24 ساعت گذشته کیفیت هوا تا صبح امروز با شاخص 120 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

بعلاوه فعالیت ورزشی دانش آموزان در حیاط و فضای باز به دلیل وزش باد شدید امروز ممنوع است. معاون عمرانی استاندار تهران در این باره گفته است: مطابق اعلام هشدار نارنجی از سوی سازمان هواشناسی مبنی بر وضع باد شدید در سطح استان تهران و احتمال پدیده گرد و غبار و بالا رفتن شاخص آلودگی هوا، این سازمان فعالیت ورزشی و حضور بچه ها، نوجوانان و دانش آموزان را در حیاط و فضای باز ممنوع اظهار داشت.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز (24 فروردین ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (25 فروردین ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند با افزایش تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت پنجشنبه (25 فروردین ماه) و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

در غرب، جنوب غرب، منطقه های در مرکز و جنوب کشور و به تدریج شمال غرب آسمان غبارآلود می باشد.

در آذربایجان شرقی و غربی، سواحل شمالی کشور، تهران، البرز و قزوین بعلاوه استان های فارس و اصفهان و بوشهر رگبار پراکنده باران را خواهیم داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: aliabad-new.ir شناسه مطلب: 2148

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 25 فروردین 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 25 فروردین 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید